Okulda kalorifer kazanı patladı: 8 öğrenci yaralı

Mardin Midyat ilçesinde bir okulun kalorifer kazanının öğrencilerin okulda olduğu sırada patlaması sonucu çöken sınıfta bulunan öğrencilerden 1'i ağır, 8 kişi yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.12.2013 - 12:25

Okulda kalorifer kazanı patladı: 8 öğrenci yaralı

Midyat ilçesine bağlı Yeni Mahalle'de 750 öğrencinin eğitim gördüğü 3 bloktan oluşan Cumhuriyet İlkokulu'nun B bloğundaki kalorifer kazanı sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle patladı. Patlamanın etkisiyle üst katta bulunan sınıf çöktü. Çöken sınıfta bulunan öğrencilerden Nur Derviş, Semanur Atuğ, Ceylan İnan, Zeynep Keleş, Besma Acar, Zeynep Akbulut, Birgül Akıncı ve Muhammed Gürdal yaralandı.

Durumun bildirilmesi üzerine okula çok sayıda ambulans, itfaiye ekibi ve polis sevk edildi. Yaralılar Midyat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan öğrencilerden ellerinde ve yüzünde yanık olduğu belirtilen Nur Derviş buradaki ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Olayı duyarak okula gelen velileri öğretmenler sakinleştirmeye çalıştı. Bazı öğrencilerin yaşadıkları korku nedeniyle ağladığı görüldü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, rutin okul denetimleri kapsamında 06.30 sıralarında Cumhuriyet İlkokuluna gelerek kalorifer kazanını kontrol ettiklerini belirterek, bir problem tespit etmemeleri üzerine okul idaresine teşekkür ederek okuldan ayrıldığını söyledi.

Başka bir okulda denetim yaptıkları sırada saat 09.30'da bu okulda patlama olduğuna dair bilgi aldıklarını ifade eden Şişman, okula geldiklerinde B bloğun bodrum katındaki kalorifer kazanında patlama meydana geldiğini gördüklerini belirtti.

Şişman, patlamanın meydana geldiği sırada öğrencilerin derste olmasının olası bir faciayı önlediğini vurgulayarak, "Biri ağır 8 öğrencimiz yaralandı. Patlamanın ardından okuldaki diğer öğrenciler evlerine gönderildi" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Serdar Yurdagül ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İlhan İnce de okula gelerek incelemelerde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...