Okuldan bilgisayar çaldı kaçak internet kafe açtı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, okullardan farklı tarihlerde çalındığı belirlenen 18 bilgisayar, kaçak işletilen bir internet kafede ele geçirildi.

Anadolu Ajansı 01.04.2010 - 15:18

Viranşehir'de farklı tarihlerde ilçe merkezi ve köylerdeki okullardan hırsızlık olaylarıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis ekipleri, çalınan malzemelerin kaçak işletilen bir internet kafede bulunduğunu tespit etti.

Alınan mahkeme kararıyla Şırnak Mahallesi'nde bulunan 2 katlı bir evin altındaki iş yerine operasyon düzenleyen polis ekipleri, okullardan çalındığı belirlenen 18 bilgisayarı burada buldu.

Kaçak olarak iş yeri açmak ve kaçak elektrik kullanmaktan da hakkında işlem yapılan internet kafe sahibi M.S. ile kendisine kurulum için yardım ettiği belirlenen E.K. gözaltına alındı.

Zanlılardan M.S'nin evinde yapılan aramada ise 2 adet çalıntı bilgisayar ve 2 projeksiyon cihazı daha ele geçirildi.

Gözaltına alınan 2 kişi sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Bilgisayarlar ise yapılan incelemenin ardından tutanak karşılığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, 6 ayda ilçe merkezi ve köylerde farklı okullarda kapı veya camların kırılması sonucu hırsızlık olaylarının yaşandığını anımsattı.

Bu okullardan çalınan bilgisayarların bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sağır, çalışmalarından dolayı da emniyet yetkililerine teşekkür etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...