'Okulları imam hatip yapma şansı yakaladık'

AK Parti Milletvekili Ali Boğa, “4+4+4” sistemiyle birlikte, bütün okulları imam hatip okuluna dönüştürme şansı yakaladıklarını söyledi.

Haberler 24.08.2012 - 08:15

'Okulları imam hatip yapma şansı yakaladık'

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Muğla İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin düzenlediği pilav gününe katıldı.

Ali Boğa, tartışmalar arasında kabul edilerek yürürlüğe giren "4+4+4" sistemini övdü.

Boğa, "Bütün okulları imam hatip okulu yapma şansını elde etmiş durumdayız" dedi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre; Ali Boğa, şunları söyledi:

“Açılan yere öğrenci bulamazsak tarih önünde vebalini ödeyemeyiz. Kur’an-ı Kerim’in okunmasının yasak olduğu günlerden geçtik. Şu anda imam hatipliler olarak veya müttefikleri, sevdalıları olarak buradayız.

Şu anda bir şans geçti elimize. Biz bütün okulları, elbette bu okulların kaydında kuydunda sayıyı artıracağız. Ama bütün okulları imam hatip okulu yapma şansını elde etmiş durumdayız. 4+4+4’ten sonra Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatının seçmeli ders olmasından sonra bu şansımız var. Buradaki topluluğa imam hatip okulunu yaşatmak, devam ettirmek, orta kısmı açmak, daha yeni kampüsleri açmanın yanı sıra hepimizin omzuna bir yük daha biniyor.

Mutlaka tercihler konusunda bir projemiz olmalı. Velileri, öğretmenleri, öğrencileri tercihler konusunda bilgilendirmeliyiz. O zaman işte memleketin geleceğine sahip çıkan, üç kuruşluk menfaat için memleketin geleceğini satmayan, tarihine, kültürüne saygılı, inancına saygılı diplomatlar, yöneticiler o zaman bu memleketin başına gelecektir.”

Sayfa Yükleniyor...