Okumak için böbreğini 20 bin TL’ye sattı

Maddi sıkıntı çeken üniversiteli M.D.’nin 20 bin TL karşılığı böbreğini vermek üzereyken polisin olaya müdahale ettiği öğrenildi.

DHA 11.01.2015 - 12:50

Okumak için böbreğini 20 bin TL’ye sattı

Antalya’da, sahte evrak ve kimlik bilgileriyle bir organ nakil merkezinde yasa dışı organ ve doku ticareti yaptığı öne sürülen 6 kişi 7 Ocak günü gözaltına alındı.

Ameliyata 1 saat kala düzenlenen operasyonda, hazırlanan sahte evrak ve kimlik bilgileriyle yasa dışı organ ve doku ticareti yaptıkları öne sürülen L.S., B.G. ve M.A.O. ile aralarında organ satıcı ve alıcısının da bulunduğu toplam 6 kişi gözaltına alındı.

Sahte kimlik ve belgelerle 20 bin TL’ye böbrek vermeye ikna edilen gencin Fırat Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 2’nci Sınıf öğrencisi M.D. olduğu ortaya çıktı.

İNTERNET SİTESİNDEN BAŞVURU
 
Maddi sıkıntısı yüzünden eğitim hayatına güçlükle devam eden M.D., Facebook’ta bulunan bir gruba böbreğini satabileceğine dair mesaj bıraktı.
Organ ticaretinden sabıkaları bulunan L.S., B.G. ve M.A.O. ise üniversiteli gençle irtibata geçti ve M.D.’ye 20 bin TL’ye böbreğini alabileceklerini bildirdi. M.D. kendisi için hazırlanan kimlik ve sahte belgelerle ameliyat olmak için organ nakli merkezine gitti.

Teknik takip yapan polis ekipleri, ameliyat hazırlıkları yapıldığı sırada operasyon için düğmeye bastı. Organ ticareti yapan L.S., B.G. ve M.A.O. ile birlikte M.D ile 2 kişi gözaltına alındı. M.D. ile iki kişi serbest bırakılırken L.S., B.G. ve M.A.O. tutuklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...