Okuyucu (The Reader)

II. Dünya Savaşı sonrası - Almanya. Michael, kendisinden yaşça büyük Hanna’ya aşık olur. Hanna‘nın bir gün ansızın ortadan kaybolması ile ilişkileri sona erer. 8 yıl sonrasında, bir hukuk öğrencisi olarak hayatına devam eden Michael, savaş suçları mahkemesinde gözlemcilik yaparken Hanna‘yı sanık sandalyesinde otururken görünce gözlerine inanamaz. Michael ikisinin de hayatını derinden etkileyecek bir sırrı gün yüzüne çıkarır.

09.04.2009 - 14:57

Okuyucu (The Reader)

Gerilim ve romantizmi birlikte bulmak isteyenler için ise haftanın yeni filmi ''Okuyucu (The Reader)''... Yönetmen Stephen Daldry'ın filminde, Ralph Fiennes, Jeanette Hain, David Kross, Kate Winslet, Susanne Lothar, Alissa Wilms, Florian Bartholomai, Friederike Becht, Matthias Habich ve Frieder Venus performanslarını sergiliyor. Olayların II. Dünya Savaşı'ndan sonraki Almanya'da geçen filmin konusu şöyle:

Michael adlı genç, kendisinin yaşça iki katı büyük olan Hanna Schmitz'e aşık olmuştur. Gizli bir ilişki götüren ikilinin aşkı Hanna'nın bir gün ortadan kaybolmasıyla biter. Aradan 8 yıl geçer ve hukuk okuyan Michael, savaş suçları mahkemesinde gözlemcilik yapar ve bir gün sanık sandalyesinde Hanna'yı görür. Mahkeme'de Hanna'nın geçmişi ortaya dökülürken, Michael ikisinin de hayatını değiştirecek bir sırrı ortaya çıkarır.

Yönetmen: Stephen Daldry
Oyuncular: Kate Winslet, Ralph Fiennes, Alexandra Maria Lara, Jeanette Hain, David Kross
Senaryo: David Hare
Tür: Dram, Romantik
Dil: Altyazılı
Süre: 123 dk.
Web Sitesi: www.thereader-movie.com


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...