Öldürdü testereyle parçaladı

Beyoğlu'nda birlikte yaşadığı kadını öldürerek, elektrikli testereyle vücudunu parçaladığı iddia edilen bir kişi yakalandı.

Anadolu Ajansı 11.08.2010 - 09:44

Cihangir Samanyolu Sokak Seyran Apartmanı'nın 1. katındaki daireden kötü kokular hisseden kapıcı ve apartman sakinleri, durumu polise bildirdi. Apartmanın 2 numaralı dairesine giren polis, çarşafa sarılı halde bir kadın cesediyle karşılaştı. Cesedin parçalandığını gören polis, kol ve bacakları evdeki buzdolabında buldu. Cesedin parçalanmasında kullanıldığı düşünülen bir elektrikli testere de cesedin yanında ele geçirildi.

Yapılan araştırmalar sonucu cesedin, daire sahibi olan 61 yaşındaki Neşide Dırmıkçı'ya ait olduğu tespit edildi.

Komşuları ve apartman görevlisinden aldığı bilgileri değerlendiren polis, Dırmıkçı ile birlikte yaşadığı belirlenen ''Burhan'' adlı bir kişiyi Sıraselviler Caddesi'ndeki bir kahvehanede yakaladı. Gözaltına alınırken cinayeti işlediğini itiraf ettiği belirtilen bu kişi, Taksim Polis Merkezi’nden İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü.

Bazı apartman sakinleri, şüpheli olarak yakalanan ''Burhan'' adlı kişinin 10 yıldır Dırmıkçı ile yaşadığını, çiftin çoğu zaman kavga edip barıştığını ve en son 5 ay önce yaşanan bir tartışma sırasında Dırmıkçı'nın kafasına çiçek vazosu vurulmak suretiyle başından yaralandığını söyledi.

Apartman sakinleri, şüpheliye Dırmıkçı'nın nerede olduğunu sorduklarında ''Alaçatı'ya tatile gitti, merak etmeyin'' dediğini ve cesedin bulunduğu eve girip normal yaşantısına devam ettiğini belirtti. Dairedeki incelemeleri tamamlayarak cesedi ve parçalarının Adli Tıp Kurumu’na kaldırılmasını sağlayan polis, olayla ilgili başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...