Öldürülen Suriyeli gazeteci katiliyle aynı koltukta!

Şanlıurfa polisi, evlerinde öldürülen 2 Suriyeli gazeteciyle ilgili titiz bir çalışma yürütüyor. Katil zanlısı Suriyelinin, gazetecilerle samimiyet kurup evlerine kadar girdiği ortaya çıktı.

Haberler - İHA 11.08.2015 - 19:08 | Son Güncelleme : 08.11.2015 - 19:09

Öldürülen Suriyeli gazeteci katiliyle aynı koltukta!

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip, Suriyeli gazetecileri öldüren katil ya da katillerin yakalanması için çalışma başlattı. Her türlü detayı dikkatlice inceleyen ekipler, IŞİD’den kaçtığını söyleyip Suriyeli gazeteciler Faris El Hamidi ile İbrahim Abdulkadir’in evine sığınan Talas El Surur’un katil zanlısı olduğunu tespit etti. Maktuller ile zanlının birlikte çektirdikleri fotoğraflara ulaşan ekipler, Talas El Surur’u yakalamak için çalışma başlatarak, Surur’un cinayetten hemen sonra Kilis üzerinden yasa dışı yollarla Suriye’ye kaçtığını ve Rakka’ya gittiğini saptadı.

Talas El Surur’un IŞİD’den Rakka kentinde eğitim aldıktan sonra ’ye sığınmacı olarak girdiği ve Türkiye’de kaldığı süre içinde Suriyeli sığınmacılar hakkında topladığı bilgileri IŞİD ile paylaştığı iddia edildi. Polisler, Suriye’ye kaçan Talas El Surur ve ona yardım eden şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Katil zanlısı ile gazetecilerin birlikte çektirdikleri fotoğraflarda oldukça samimi oldukları gözlendi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...