Öldürüp cenazesine katıldı

Malatya’nın Darende ilçesinde bir süredir kayıp olan ve arama çalışmaları sonucu yakılmış halde cesedi bulunan kişinin cinayet zanlısının, öldürdüğü kişinin cenaze törenine katıldığı ortaya çıktı.

Anadolu Ajansı 18.08.2014 - 20:14

Öldürüp cenazesine katıldı

Darende ilçesinde evinden 9 Ağustos'ta ayrıldıktan sonra haber alınamayan, ailesinin kayıp başvurusu üzerine başlatılan aramada cesedi yakılmış halde bulunan Ali Haydar Şenel'in (45) öldürmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten jandarma ekipleri, telefon kayıtları ve teknik veriler üzerine olayla bağlantısı olduğu şüphesiyle İ.T. (32) ile eşi F.T, annesi F.T ve kardeşi Y.K'yı gözaltına aldı.

İ.T'ye ait bahçede kan izlerine rastlanırken, cinayette kullanıldığı bildirilen silaha ait boş bir kovan da buldu. Jandarmadaki sorgusunda cinayeti itiraf ettiği bildirilen İ.T'nin, Şenel'i tabancayla öldürdükten sonra çapa motoruyla olay yerinden taşıdığını, mahalleye uzak bir mevkide üzerine benzin dökerek yaktığını, yanmayı kolaylaştırmak için de cesedin üzerine plastik sulama hortumu koyduğunu söylediği öğrenildi.

İ.T'nin, öldürülen Şenel'in cesedinin bulunmasının ardından düzenlenen cenazeye de katıldığı bildirildi.

Aralarındaki alacak nedeniyle çıkan tartışmada Şenel'i öldürdüğü iddia edilen İ.T. ile cesedin taşınmasına yardım ettiği öne sürülen karısı F.T, sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Olayla ilgili gözaltına alınan İ.T'nin annesi F.T. ile kardeşi Y.K. ise serbest bırakıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...