Ölen ağabeyini görmek isteyince...

Ağabeyinin morgdaki cesedini son kez görmek için kaçıran kişi kefenin içinde bir kadın bacağı ve bir bebek cesedi görünce şoka girdi.

20.01.2011 - 16:30

İstanbul Eğitim Hastanesi morgunda bulunan İsmet Aydemir’in cesedini görmek isteyen ailesi büyük bir şokla karşılaştı.

Morg görevlisi Ahmet Akkuş’un bir bebek cesedi ile morga girmesinden kuşkulanan aile ertesi gün cesedi açtırınca korkunç bir manzara ile yüz yüze geldi.

İsmet Aydemirdir'in kardeşi Oruç Aydemir yaşanan olayı, "Ağabeyimiz vefat etti. Morga geldik. Buranın görevlisi bizi dışarı çıkardı. Aradan 15 dakika falan geçti. Ben camdan ağabeyimi görmek istedim. Görevlinin elinde bir bebek cesedi gördüm. Görevliye ne olduğunu sordum. Bunun ayrı bir şey olduğunu söyledi ve morga doğru götürdü.

Cenazemizi yıkadıktan sonra morga koyduk ve gittik. Biz gece rahat uyuyamadık. Ağabeyimlere ve enişteme durumu anlattım. Sabah cenazemizi almadan açıp görmek istedik. Açtık ve içerisinde bir kesik bacak gördük.

Ağabeyimin iki bacağının arasında bir bebek gördük. Ağabeyimin bacağı şekerden dolayı 1.5 ay önce kesildi ve Halkalı mezarlığına gömdük. Ağabeyimde şeker vardı ve rahatsızlığından dolayı vefat etti. Morg görevlisinin hareketlerinden şüphelendik. Bize bir şey söylenmedi. Sabah buranın müdürü olduğunu söyleyen biri geldi ve bebeğin kimin olduğunu sordu.

Bacağı dizaltından kesilmişti. Cenazeye konulan dizüstü kesilmişti ve kadın bacağıydı. Aynı kefene sarılmış bir bebek cesedi ve bacak bulduk. Şok yaşadık. Olayı hemen polise bildirdik. Gereken işlemleri yapıyoruz"dedi.

Polis ekipleri morgda yaptıkları incelemede kadın bacağının Seniha Çetin isminde huzurevinde kalan bir kadına ait olduğunu, iki bacak arasına duran bebeğin de 7 aylıkken ölü doğduğu ve bir aydır morgda beklediğini tespit etti.

Yetkililer, bebeğinin ailesinin tespit edildiğini, bebeğin tam ölüm sebebinin ve DNA tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderileceğini söyledi. İsmet Aydemirdir’in cenazesi polis ve savcılık incelemesinin ardından yakınları tarafından morgdan alındı. Aydemirdir’in Cennet Mahallesi Yavuz Selim Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği belirtildi.

Morg görevlisi Ahmet Akkuş, hastaneye gelen Cumhuriyet Savcısı'nın ifadesini almasının ardından polis ekiplerince gözaltına alındı. Ölü olarak doğduğu hastane kayıtlarında da bulunan 1 aylık bebeğin annesinin de ifadesinin alınacağı belirtildi.

Olayla ilgili incelemeler devam ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...