Oliver Stone'un başyapıtı CNBC-e'de

Gişe Filmleri Kuşağı'nda bu hafta Oliver Stone'nun en iyi filmlerinden 'JFK' var. 'JFK' Pazartesi saat 22:00'de CNBC-e'de.

24.03.2011 - 17:17

Oliver Stone'un başyapıtı CNBC-e'de

Oliver Stone’un en etkileyici filmlerinden biri hiç şüphesiz JFK. Yönetmenin diğer filmlerinde görmediğimiz bir kurgu ustalığına sahip olan film kimilerine göre 20. yüzyıl tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Kennedy suikastını konu ediniyor.

Baştan sona hiç düşmeyen bir gerilimin hakim olduğu filmde Stone yakın tarihin en çarpıcı olaylarından birini, suikastı soruşturan savcı Jim Garrison’ın ayak izlerini takip ederek, sinema tarihinin en büyük komplo teorilerinden birine imza atıyor.

Kalabalık bir oyuncu kadrosunun yer aldığı filmde en küçük rolde bile tanıdık bir isim görüyoruz. Kevin Costner’ın ününün doruğundayken oynadığı filmde, Kennedy suikastini araştırıp, her şeyin sadece Lee Harvey Oswald’un başının altından çıktığına hükmeden komisyonun başındaki Earl Warren’ı ise bizzat Jim Garrison’ın kendisi canlandırıyor. Bu arada 20. yüzyılın en önemli belgelerinden biri olan ve Başkan Kennedy’nin vurulduğu anı gösteren 26 saniyelik Zapruder filminin de Oliver Stone’un filminde hayati bir rol üstlendiğini hatırlatalım. Sırf onun için bile kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Orijinal adı: JFK
Yönetmen: Oliver Stone
Oyuncular: Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Gary Oldman, Joe Pesci, Donald Sutherland
Yapım Yılı: 1991


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...