Ölüler şafakta CNBC-e'de

George A. Romero’nun aynı adlı ünlü filminin yeniden çevrimi 'Dawn of the Dead', aynı zamanda Zack Snyder’ın grafik şiddetle ilk randevusu...

14.04.2011 - 14:11

Ölüler şafakta CNBC-e'de

Modern zombi filmi çekme sınavını başarıyla veren isimlerden biri Zack Snyder. 2004 tarihli filmi Dawn of the Dead / Ölülerin Şafağı’nda bu işin en büyük ustası George A. Romero’nun izinden giden Snyder, türe önemli bir yenilik getirmedi belki ama en çarpıcı zombi filmlerinden birine imza attığı bir gerçek.

Romero’nun 1978 tarihli aynı adlı filminin bir yeniden çevrimi olan Ölülerin Şafağı, amansız bir virüsün tüm kenti zombiye çevirdiği bir sabah başlıyor ve henüz zombileşmemiş bir avuç insanın kendilerini bir alışveriş merkezine kapatarak hayatta kalma mücadelelerini anlatıyor.

Bomboş alışveriş merkezinde vakit öldürmeye çalışan ve arada dışarıdaki yaşayan ölüleri uzaktan ateş etmek suretiyle huzura kavuşturarak eğlenen kahramanlarımız tehlikenin fazlasıyla yaklaşması sonucu bir plan yapmaya karar verir. Yaparlar da, ama hayat ve ölüm arasındaki şafak çizgisi onların sandığı kadar yakın değildir anlaşılan. Zombi filmlerinden hoşlananlar için kaçırılmayacak bir fırsat. (Emrah Kolukısa)

'Ölülerin Şafağı' Cuma günü Suare Kuşağı'nda saat 23:00'te CNBC-e'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...