Ölüm bile ayıramadı

Van’da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden iki aylık çiftin cesedi, birbirine sarılmış halde bulundu.

25.10.2011 - 09:48

Ölüm bile ayıramadı

Depremde can veren genç çift Emel (26) ve Özgür Subaşıay (27) öğretmendi. Celal Bayar Üniversitesi’nde öğrenciyken tanışıp birbirlerine âşık olan genç çift, henüz iki ay önce evlenmişti. Önceki gece Van’ı yerinden oynatan deprem, onları evlerinde yakaladı. Cesetleri birbirine sarılmış halde bulundu.

Özgür Subaşıay’ın annesi Ayşe ve babası Mustafa Subaşıay deprem haberini alır almaz Erciş’e geldi. Vatan gazetesinin haberine göre, çocuklarının ve gelinlerinin cesetlerini teşhis eden çift gözyaşlarına boğuldu.

‘DEVLET ONLARI BARINAKSIZ BIRAKTI’
Mustafa Subaşıay, “Ben 27 yıl boyunca açlıkla, sefalet içinde büyüttüm. Devlete emanet ettim. Oğlumu devlet benden aldı 2 bin km öteye verdi. Benden ayırdı. Onu burada güvencesiz bıraktı onu benim kollarımdan kopardı. Kimse oğlunu göndermek istemiyordu ama onu ben gönderdim, ‘Git gönüllü ol devletine yararlı ol’ dedim. Ama devlet onları burada barınaksız bıraktı. Bu mezar binaya mahkûm etti. Bu binayı araştırın. Oğlumun gelinimin katili bulunup cezasını çeksin” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...