Ölüme sebep olan Başkomiser’e 2,5 yıl hapis

Dört yıl önce Boğaz köprüsünde bir kişinin ölümüne neden olan Başkomiser için verilen 2,5 yıl hapis cezası paraya çevrildi.

Anadolu Ajansı 03.11.2009 - 14:51

Boğaziçi Köprüsü'nde 2005 yılında otomobiliyle yaptığı kazada araçtaki Yeliz Telli'nin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle yargılanan Başkomiser Ebubekir Temür'in davası karara bağlandı.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık Temür'un avukatı Ümmühan Sertdemir ile Telli'nin annesi müşteki Nermin Karaman ve avukatı Dilek Tutar katıldı.

Müşteki avukatı Dilek Tutak, önceki duruşmalardaki taleplerini tekrar ettiklerini belirtti.

Sanık avukatı Ümmühan Sertdemir ise esas hakkındaki savunma dilekçesini tekrar ettiğini, sanığa isnat olunan suç tarihi itibarı ile TCK'nın tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme sebebiyet verme kapsamında olduğunu söyledi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Ebubekir Temür'ün 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Sanığın mahkemedeki iyi hal ve davranışlarından dolayı cezayı 2.5 yıla indiren mahkeme heyeti, daha sonra TCK hükümleri uyarınca hapis cezasını adli para cezasına çevirdi.

Mahkeme heyeti, Temür'e 27 bin 300 TL adli para cezası verilmesini kararlaştırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...