"Ölümün tohumları"nı anlatacak

Buğday  Derneği’nin, tüketiciyi bilgilendirmek  amacı ile Şişli Feriköy’de her cumartesi kurulan Ekolojik Pazar’da düzenlediği toplantıların bu haftaki konuğu "Ölümün Tohumları: Genetik Manipülasyonun Gizli Tarihçesi" kitabının yazarı F. William Engdahl.

10.04.2009 - 17:45

11 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de başlayacak sohbet toplantısında ünlü yazar, “genetik manipülasyonun jeopolitik açıdan tehlikeleri”ni anlatacak.

Türkçe çevirinin de yapılacağı söyleşisinin ardından Engahl, Bilim+Gönül Yayınları tarafından Türkçe basımı yapılan Ölümün Tohumları adlı kitabını da imzalayacak.

Uluslararası jeopolitika ve ekonomi uzmanı olan Engdahl’ın Ölümün Tohumları kitabı, küçük bir sosyo-politik elit zümre tarafından 2.Dünya Savaşı sonrasında Washington’da ele alınmış bir proje ile ilgilidir. Aynı zamanda bir avuç insanın savaş sonrası tüm kaynaklara ve güce sahip oluşunun da hikâyesidir.

Engdahl, kitabın giriş bölümünde eski Alman başbakanı Hanry Kissenger’in dünyaya hâkim olma konusunda söylediği bir cümleye dikkat çekiyor: “Petrolü kontrol edersen ulusları kontrol edersin, yiyeceği kontrol edersen insanları kontrol edersin.” Daha sonra da kitapta ele alınan ana konu olan GDO'nun tarihi olduğunu aktarıyor ve şöyle diyor:“İlerleyen sayfalarda da göreceğiniz gibi GDO'nun yaygınlaşması ve çoğalması uğruna politik tehdit, hükümet baskısı, yalan, rüşvet yöntemleri kullanılmış ve hatta cinayetler bile işlenmiştir. Okurken bir suç romanı hissine kapılmanız sürpriz olmayacak. Tarımsal verimlilik ve dünyanın yiyecek sorunlarını çözme adı altında işlenen bu suçlar, bu küçük zümrenin amaçları doğrultusunda önemsizdir. Yapılan bunca şeyin hedefinde sadece para ve kâr yoktur. Nihayetinde bu güçlü aileler kimlerin merkez bankalarının başlarında duracağına karar verirler. Para onların yaratmaları ya da yok etmeleri için emirlerindedir. Amaçları daha önceki despot ve diktatörlerin hayal ettikleri gibi mutlak dünya hâkimiyetidir. Kontrol edilmezlerse 10-20 yıl içerisinde bu hedeflerine ulaşmaları işten bile değil. Bu nedenle bu gerçeğin duyurulması ve herkes tarafından bilinmesi büyük önem arz etmektedir.”
F. WILLIAM ENGDAHL KİM?
Politika ve ekonomi konularında Princeton ve Stockholm üniversitelerinde eğitim gördükten sonra bağımsız bir yazar olarak çalışmaya başladı. Ekonomi, jeopolitika, gıda güvenliği, enerji ve uluslararası ilişkiler konularında çeşitli dergilerde makaleler yazan Engdahl, bazı kuruluşlara danışmanlık yapıyor ve konuyla ilgili konferanslara konuşmacı olarak katılıyor. Savaş Yüzyılı:Anglo- Amerikan Petrol Politikaları ve Yeni Dünya Düzeni adlı kitabın da yazarı olan F. William Engdahl, Almanya’da yaşıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...