Efasane rock grubu The Doors’un solisti Jim Morrison, 1969 yılında verdikleri Miami koneri sırasında sahnede teşhircilik yaptığı gerekçesiyle mahkemeye çıkmış ve suçlu bulunmuştu. Morrison, olaydan iki sene sonra Paris’te haytını kaybetiğinde yaptığı temyiz başvurusu henüz sonuçlanmamıştı.

Ölümünden neredeyse 40 yıl sonra Miami Valisi Charlie Christ, Morrison’dan özür dilemeye hazırlandıklarını açıkladı. Konuyu bir The Doors hayranının yazdığı mektupla gündemlerine aldıklarını belirten vali suçlamada tartışmalı bazı noktaların bulunduğunu ve hukuk danışmanlarının konuyu ele aldıklarını da sözlerine ekledi.

Vali Christ’in açıklamaları üzerine, grubun keybordcusu Ray Manzarek dava konusu edilen gecede hiç bir teşhirin olmadığını, dava sırasında mahkemeye sunulan yüzden fazla fotoğraftan hiçbirinin bu yönde bir kanıt teşkil etmediğini belirtti.

O GECE NELER OLDU?
Manzarek o gece olanlar için şunları söyledi:

“Seyirciyle alay ediyordu. “Size göstereceğim” dedi. Sonra t-shirtünü çıkardı ve boğa güreşçilerinin yaptığı gibi, sanki arkasında gizlediği bir şey varmış gibi t-shirtü sallamaya başladı.”

Morrison'ın bir yıl sonra olayla ilgili olarak tutuklandığı sırada çekilen fotoğrafı.
Morrison'ın bir yıl sonra olayla ilgili olarak tutuklandığı sırada çekilen fotoğrafı.