Trabzon'da kent merkezinin en işlek caddelerinden Maraş Caddesi üzerinde açılışı yapılacak mağazada, açılış nedeniyle indirimli ürünler satılacağı duyuruldu.

İndirimli ürünlerden almak isteyenler sabahın erken saatlerinden itibaren mağaza önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Zaman zaman yağan kar yağışına rağmen açılış saatinde kalabalık daha da arttı. Emniyete bağlı ekipler çevrede güvenlik önlemleri alırken, kalabalık nedeniyle cadde trafiğinde de aksamalar oldu.

Mağaza kapısının açılmasıyla birlikte kapı önünde izdiham yaşandı. İçeri girmek isteyenlerin birbirlerini ezdikleri görüldü. Mağaza yönetimi daha fazla izdihama yol açmamak için bir grubu içeri alırken, diğerleri dışarıda kaldı. Dışarıda kalanlar kapanan kapıyı zorlayıp içeri girmek isterken, görevlilerle tartıştılar.

Mağazada indirimli ürünler çok kısa sürede biterken, içeriye girenler, soğuktan buharlaşan camlara yazı yazarak, içerdeki durumu dışarıdakilere anlatmaya çalıştı.

Buna rağmen kalabalık mağaza önünden ayrılmadı. Yaşanan izdiham nedeniyle rahatsızlananlara müdahale etmek için gelen 112 acil ekipleri mağazaya giremedi.

Öte yandan, ürünlerin alınması sırasında mağaza görevlileriyle müşteriler arasında sert tartışmalar yaşandı. Ayrıca izdiham nedeniyle mağaza içerisindeki birçok ürünün zarar gördüğü gözlendi.