Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na "engel" yanıtı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "AK Parti ne yapmak istedi de engel olduk" sözlerine Ömer Çelik'ten yanıt geldi. Çelik, "Gücünüz yetse her şeye engel olacaktınız ama millet size izin vermedi" dedi. Çelik, dün 5 yıl aradan sonra Türk ve Yunan heyetlerinin tekrar başladığı istikşafi görüşmeler hakkında da bilgi verdi.

ntv.com.tr 26.01.2021 - 17:23 | Son Güncelleme : 26.01.2021 - 17:50

Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na "engel" yanıtı

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Toplantı gündemine ilişkin Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kameraların karşısına geçti.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"AK Parti ne yapmak istediyse karşımızda oldunuz. Bu sorunun yanıtı açıktır, gücünüz yetse her şeye engel olacaktınız ama millet size izin vermedi. O nedenle bu girişimleriniz boşa çıktı.

Avrupa'daki sosyal demokrat partiler liginden aşırı sağcılar liginin üst sıralarına tırmanmak şeklinde siyasi tutum sergiliyor.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki valilerimize, kaymakamlarımıza 'militan' diyerek büyük skandallara imza atmaya devam etti. CHP demokrasi mücadelesini hedef alan bir tavır sergiliyor. 

Valilere, kaymakamlara, yargı mensuplarına 'militan' diyenler faşistin ta kendisidir. Bu Nazi ağzıyla konuşmayı bırakmaları lazım.

Bu yönetim, 'devleti kuran parti' denilen CHP'yi, devlete saldıran, devleti yıkmaya çalışan bir parti haline getiriyor.

HAYVAN HAKLARI YASASI

Hayvan hakları konusunda her zaman bilgi veriyoruz. Hayvanlara karşı çok vahşi eylemler gerçekleştirildi. Yakında kapsamlı bir yasa tasarısı Meclis'e gelecek.

MİLİTAN TARTIŞMASI

Hiçbir valimizin, yargı mensubumuzun Kılıçdaroğlu'nu ciddiye alması gerekmez. Bir vali ya da kaymakam CHP Genel Merkezi'nden talimat almıyorsa ona militan derler. Yargı mensupları CHP'den talimat almıyorsa militan derler. 

YUNANİSTAN İLE İSTİKŞAFİ GÖRÜŞMELER

Yunanistan ile yeni bir sayfa açmaya çalışıyoruz. İstikşafi görüşmeler daha önceden Yunanistan tarafının isteksizliği üzerine kesilmişti. Başlangıç olarak iyidir.Türkiye masaya pozitif olarak oturmuştur.

HDP ESENYURT İLÇE BİNASINDAKİ GÖRÜNTÜLER

Terör insanlık düşmanı bir organizasyondur. O bina bir terör örgütü propagandası haline gelmiştir. Bu terör örgütünün Kandil'deki ofisine gidilse herhalde bu kadar propaganda malzemesi yoktur. Bir siyasi parti açısından kabul edilemez. Bunların hepsi suçtur. Terör örgütü propagandası teröre destek vermek demektir.

Sol ceplerine terör örgütü PKK'yı mazur gösteren bir takım argümanları, sağ ceplerine de demokrasi, özgürlük gibi argümanları koyuyorlar. 

DEAŞ ile PKK arasında ne fark var? Bu bir ilizyon. Bu düşmanlık üreten bir ilüzyon. Artık terörle mücadelenin bu kadar merkezi olduğu bir çağda birisi terör örgütünü lanetlemeden özgürlükle, demokrasiyle ilgili cümle kuramaz.

YARGI VE EKONOMİ REFORMLARI

Ekonomi ve yargı ile ilgili olan reformlarda derinlemesine bir çalışma yapılıyor. Geçmişte yapılan reformların sahadan dönüşleri dikkatli şekilde değerlendiriliyor. Şimdiye kadarki uygulamalardan geri dönüşler alınıyor ve değerlendiriliyor. Mesela seri muhakeme, basit yargılama, e-duruşma gibi uygulamalarla ilgili tepkiler nasıldır, vatandaş memnuniyeti nedir gibi konular değerlendiriliyor. 2019-2023 arasını kapsıyordu. 

Şimdi ise İnsan Hakları Eylem Planı tamamlanmak üzere. Arkadaşlarımızın eleştirdiği ve destek verdiği hususlar var. Bunlarla ilgili belki de birkaç toplantı yapmak daha gerekebilir. Bunlardan sonra, tüm bu değerlendirmelerden sonra İnsan Hakları Eylem Planı Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bizzat Cumhurbaşkanımız açıklayacak.

Sayfa Yükleniyor...