Önce işkence yaptı; sonra durağa bıraktı

İşsiz adam, tartıştığı sevgilisini 4 gün boyunca eve kapatıp tekme ve yumrukla dövdü. Daha sonra komaya soktuğu genç kadını, bir otobüs durağına bırakıp terk etti.

Haberler 19.07.2011 - 15:18

Önce işkence yaptı; sonra durağa bıraktı

Bir barda garson olarak çalışan Meral Tahta, 14 Temmuz Perşembe günü kayboldu. Kız kardeşinden haber alamayan Özlem Kılıçdoğan da polis merkezine giderek kayıp müracaatında bulundu.

Tahta'nın bulunması için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, gidebileceği yerleri kontrol etti, fakat sonuç alamadı.

Polis, 32 yaşındaki kadının çeşitli suçlardan poliste sabıka kaydı bulunan Mustafa Konuk ile ilişkisi olduğunu saptadı. Bunun üzerine dün Konuk'u cep telefonuyla ulaşan polis, Tahta'nın gidebileceği yeri sordu. 35 yaşındaki Konuk sevgilisinden haberi olmadığını söyledi.

Ancak iddiaya göre, aralarında çıkan tartışma sonucu 4 gün boyunca evinde tekme ve yumrukla döverek işkence yaptığı sevgilisi Meral Tahta'yı merkez Selçuklu İlçesi Buhara Mahallesi İsmail Kaya Caddesi üzerindeki bir otobüs durağına bıraktı. Daha sonra polisi arayıp sevgilisini otobüs durağına bıraktığını söyleyip, olay yerinden uzaklaştı. Olay yerine giden polis ekipleri, Tahta'yı baygın halde buldu. Durumu ağır olan kadın, Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

"ALKOL VE UYUŞTURUCU HAP ALDIK"
Tahta'nın boşandığı eşinden 2 çocuğu olduğu belirtildi. Sevgilisi de kısa sürede yakalandı. Suçunu itiraf eden Mustafa Konuk, polisteki ilk ifadesinde, "Birlikte alkol ve uyuşturucu hap aldık. Bu sırada aramızda tartışma çıktı. Kendime hakim olamadım ve dövdüm" dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...