Önder Sav bir gecede değişti!

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yeni MYK'da görev verilmeyen Önder Sav, Parti Meclisi üyeleriyle birlikte basının karşısına çıktı. Sav'ın  açıklamalarında dikkat çeken bir nokta da dün geceye yaptığı göndermeydi.

03.11.2010 - 22:32

Önder Sav bir gecede değişti!

Tüzük kriziyle ikiye bölünen CHP'de, yeni MYK'da yer almayan Önder Sav, dün geceye kadar Mayıs ayındaki Önder Sav olmaya devam ettiğini söyledi.

Parti Meclisi üyeleriyle birlikte basının karşısına çıkan Sav, bir gazetecinin 'Pişman mısınız?' yönündeki sorusu karşısında, ''Hayatımda bu tür konularda pişmanlık duymadım. Ben, dün akşama kadar odamda, 17 Mayıs'ta Sayın Kılıçdaroğlu'nu destekleyen Önder Sav olarak durdum" dedi.

"17 Mayıs'ta hangi Önder Sav isem, dün gecede aynı Önder Sav'dım" diyen Sav, "Geriye dönüp, makarayı geriye sararsak, o koşulların gerçekleşmesi halinde yine aynı işlemi yapardım. Pişmanlık da duymuyorum'' şeklinde konuştu.

Sav, bir gazetecinin, dün akşam toplantı yapıldığını, yeni MYK için uzlaşma sağlandığını hatırlatarak, ''sonra ne oldu da bu noktaya gelindi?'' sorusu üzerine de şunları söyledi:

''Tabii bu bir iyi niyet arayışıydı, ama o açıklamalardan sonra bazı gelişmeler de CHP'nin yeni dönem yönetimiyle ilgili. CHP'nin taşıyamayacağı yapıda bazı oluşumların olacağı gözlendiği için o yönetim yapısının önümüzdeki dönem CHP'ye zarar vereceği düşünüldüğü için bir günde hiç hazırlık olmadan arkadaşlarımız geldiler, imzalarını verdiler, toplanmış olan Parti Meclisi'nin gündemine konuyu taşıdılar'' değerlendirmesinde bulundu.

''Yeni liste açıklandı, odanızı boşaltacak mısınız?'' sorusu üzerine Sav, ''Vallahi benim odam çok karışık, odayı boşaltmam birkaç gün sürer, günlerce sürer. Buradaki arkadaşlardan yardım almam, birkaç kamyon getirtmem gerekir'' dedi.

Önder Sav, ''eğer seçimli kurultay yapılırsa genel başkanlık için adaylığınız söz konusu olur mu?'' sorusuna da ''Benim öyle bir niyetim olsaydı, Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklemezdim'' cevabını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...