Onur Özbizerdik hakkında yakalama kararı

Sevgilisi olduğu belirtilen Melis Çakır'ı dövdüğü iddiasıyla 27 yıla kadar hapis cezası istenen Onur Özbizerdik hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Anadolu Ajansı 26.04.2016 - 15:11

Onur Özbizerdik hakkında yakalama kararı
Arşiv

Sevgilisi olduğu belirtilen Melis Çakır'ı dövdüğü iddiasıyla "tehdit, hakaret ve kasten yaralama" gibi suçlardan 27 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle yargılanan sanık Onur Özbizerdik hakkında, ifadesinin alınabilmesi için yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul 71. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, olay tarihinde Özbizerdik'in şoförü olduğu belirtilen sanıklardan Adil Cesur katıldı, sanık Onur Özbizerdik ise duruşmaya gelmedi. Davanın müdahillerinden Melis Çakır ile annesi Zehra Oya Kokucu'nun da hazır bulunduğu duruşmada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı ise avukat Bahar Gözöztürk temsil etti.

Duruşmada beyanı sorulan Melis Çakır, sanık Özbizerdik'ten şikayetçi olmadığını ve olayın yaşandığı gün kendi iradesiyle sanığın yanına gittiğini söyledi.

Çakır, savunmasında şunları kaydetti:

"Onur ile adliyeden birlikte çıktık. Sarıyer'e doğru gidiyorduk. Ayağından ayakkabısını çıkararak, ökçesiyle beni arabada dövmeye ve yüzüme vurmaya başladı. Araç durunca ben de kaçmaya başladım. Bir apartmana sığındım. Sonra da polis geldi zaten. Yüzümdeki yaralar iyileşti, herhangi bir estetik operasyonu geçirmedim. Annem, bu olaydan önce ve sonra da Onur'un kendisini aradığını ve tehdit ettiğini söyledi. Anneme 'seni öldüreceğim' diyordu.''

"CENAZEYE KATILDI, DURUŞMAYA GELEMEDİ"

Sanık Özbizerdik'in kendisini öldürmekle tehdit ettiğini öne süren anne Kokucu da "Bugün de dahil olmak üzere bana küfür ve tehditler etmektedir. Kızım hala onun yanına gidip geliyor. Ben bu durumdan rahatsızım, görüşmelerini istemiyorum. Onur, evime silahla geldi. Beni, oğlumu ve gelinimi öldürmekle tehdit etti. Beni tehdit ettiğine dair mesajları mahkemeye sunuyorum" dedi.

Duruşmada söz alan sanık Özbizerdik'in avukatı Ahmet Baran Akkaya ise müvekkilinin küçük yaşta anne ve babasını, kaybettiğini belirterek, "Onu büyüten Hasan Hacısüleymanoğlu da geçtiğimiz gün hayatını kaybetmiştir. Müvekkilim onun cenazesine katılmıştır, bu nedenle duruşmaya gelememiştir" dedi.

Duruşmada ara kararını açıklayan hakim, sanık Özbizerdik'in bugün üçüncüsü yapılan duruşmalara katılmadığı ve açık adres beyanında bulunmadığını dikkati çekerek, ifadesinin alınabilmesi için Özbizerdik hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Müdahil Melis Çakır'ın, yüzünde bir darp izinin bulunup bulunmadığının tespit edilebilmesi için Adli Tıp Kurumuna yazı yazılmasına da kararlaştıran mahkeme, duruşmayı erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Özbirezrdik'in, mağdur Melis Çakır'a karşı, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, ağırlaşmış yaralama, tehdit ve hakaret", annesi Zehra Oya Kokucu'ya karşı ise yine "tehdit ve hakaret" suçlarından toplam 6 yıl 9 aydan 27 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

İddianamede, olayın meydana geldiği aracı kullanan şüpheli Adil Cesur'un ise, "suça iştirak" nedeniyle 3 yıldan 11 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Sayfa Yükleniyor...