Onur Özbizerdik'e 5 yıl hapis cezası

Dündar Kılıç'ın torunu ve Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Anadolu Ajansı 12.07.2016 - 12:38 | Son Güncelleme : 12.07.2016 - 12:52

Onur Özbizerdik'e 5 yıl hapis cezası
Arşiv

İstanbul Etiler'deki bir restoranda tartıştığı özel güvenlik görevlisi Hakan Gülez'i tabancayla bacağından vurduğu iddiasıyla yargılanan Onur Özbizerdik, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, hakkında yakalama kararı bulunan sanık Onur Özbizerdik katılmadı. Sanık Özbizerdik'i avukatı temsil etti.

Hakim, sanık Özbizerdik hakkında "kasten yaralama"suçundan 3 yıl, "6136 Ateşli Silahlar Kanunu'na Muhalefet" suçundan 2 yıl olmak üzere toplam 5 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Çeşitli suçlardan emniyette kaydı olan, Dündar Kılıç'ın torunu ve Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Özbizerdik, Etiler'de kız arkadaşıyla gittiği lüks restoranda loca nedeniyle tartıştığı Hakan Gülez'e ateş açtıktan sonra restorandan kaçmıştı.

Yurtdışına çıkış yasağı ve evine en yakın güvenlik birimine ayda bir kez imza verme zorunluluğundan oluşan adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılan Özbizerdik'in, yaralama, meskun mahalde ateş ederek güvenliği tehlikeye sokma ve ruhsatsız silah bulundurmaktan hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...