CHP’li Umut Oran'dan iddialara yanıt: Akıl almaz bir hayal ürünü

Twitter’da Fuat Avni ile yazıştığı öne sürülen CHP'li Umut Oran, Sümeyye Erdoğan'a yönelik suikast planı iddiasına ilişkin “Böylesine alçakça, iğrenç ilişkiler içine girmedim, girmem de. Bu olay tamamen akıl almaz bir hayal ürünüdür" dedi.

Anadolu Ajansı 20.02.2015 - 17:16

CHP’li Umut Oran'dan iddialara yanıt: Akıl almaz bir hayal ürünü

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, hakkında gazetelerde yer alan iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a suikast düzenleneceğine ilişkin iddialara dikkat çeken Oran, "hükümet yanlısı yayınlarıyla bilinen birtakım gazetelerde kendisiyle ilgili 17 Şubat'tan bu yana sistematik olarak yapılan yayınların bugün yeni ve tehlikeli bir hal" aldığını belirtti.

“AKIL ALMAZ HAYAL ÜRÜNÜ”

Hayatı boyunca, siyaset kirlense bile kutsal gördüğü aile ilişkilerinin korunmasından yana biri olduğunu vurgulayan Oran, "Herhangi bir yurttaşımızın aleyhine, insan hayatına kasteden, böylesine alçakça, iğrenç ilişkiler içine girmedim, girmem de. Bu olay tamamen akıl almaz bir hayal ürünüdür" açıklamasını yaptı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

İlk yaptığı "bu olay tezgahtır, kumpastır, tamamen reddediyorum" değerlendirmesinin halen ve aynen geçerli olduğunu ifade eden Oran, şunları kaydetti:

"Olmayan ilişkiler, hayal ürünü yazışmalar partim ve benim adım üzerinden yapılmakta, birtakım karanlık odaklar 7 Haziran seçimlerine yönelik kirli hesaplarını sahneye koyulmaktadır. Ancak ilk günden bu yana sayısız suç duyurusunda bulundum, TİB'e, ulaştırma bakanlığına, Twitter'a, RTÜK'e başvurdum hakkımdaki yayınlara karşı mücadele veriyor, gerçeğin ortaya çıkarılmasını istiyorum.

“HÜKÜMETİN KUMPAS KONUSUNDA BİRİMİ VAR”

Kamuoyunun bilmesi gereken tek şey siyasal iktidarın kumpas kurma konusundaki birikimidir. AKP'nin kumpas kurma konusundaki mantığı ve aklı belli ki değişmemiş, gelişmemiş. Kamuoyu hatırlayacaktır Ergenekon davasında da Bilal Erdoğan'a suikast yapılacağı yalanı güncel moda olarak kullanılmıştı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da suikast senaryosunun figüranı olduğu acı gerçeğini daha kısa süre önce itiraf ettiğini henüz unutmadık.

“SİSTEMİ ELE GEÇİRMEK İSTİYORLAR”

Bugün artık net bir biçimde görülmektedir ki devletin bütün sistemi ele geçirilmiş, iktidar olmak yerine ele geçirmenin sonuçları uygulamaya konulmuştur."
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bugünkü yayınlarla ilgili soruşturma başlatmasına da sevindiğini vurgulayan Oran, "bu karalama kampanyasını yürütenlerin cezalandırılacağı, tek tek yargılanacakları günü göreceğine de inandığını” bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...