Organizatör Ahmet San gözaltında

İzmir merkezli 3 ilde yapılan operasyonlarda, çıkar amaçlı suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla 49 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında organizatör Ahmet San ile bazı ünlü oyuncu ve şarkıcılar da bulunduğu belirtildi.

29.11.2011 - 10:28

Organizatör Ahmet San gözaltında

İzmir Emniyeti'nin yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü teknik ve fiziki takip sonunda 3 ilde operasyon düzenlendi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü çete soruşturması kapsamında, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurarak şantaj, darp, tehditle çek senet tahsilatı ve yaralama’ gibi suçları işledikleri iddia edilen kişilere yönelik olarak İzmir, Bursa ve İstanbul'da bazı adreslere baskın yapıldı.

Operasyonlarda 49 kişi gözaltına alınırken, bunlar arasında organizatör Ahmet San ile bazı ünlü oyuncu ve şarkıcıların da olduğu belirtildi.

Operasyonda, çetenin elebaşı olduğu öne sürülen PKK itirafçısı Diyarbakırlı eski kuyumcu Muzaffer Köse de İzmir'de gözaltına alındı.

İstanbul'da gözaltına alınan organizatör Ahmet San'ın, Çeşme'deki bir eğlence mekanının devir işlemleri için çeteden yardım istediği iddia edildi.

Operasyonda, yine çeteden yardım istediği idida edilen bazı ünlü oyuncu ve şarkıcıların da gözaltına alındığı ve sayının artabileceği belirtildi.

'MAĞDUR' PETEKKAYA İFADE VERDİ
Bu arada operasyon kapsamında ‘mağdur’ sıfatıyla ifadesine başvurulan oyuncu Erkan Petekkaya emniyetten ayrıldı.

Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü özel hastaneden Vatan Caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine getirilen Petekkaya'nın, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde ifadesi alındı.

Erkan Petekkaya, daha sonra emniyetten ayrıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...