Gözaltına alınan tiyatrocu Orhan Aydın serbest bırakıldı

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle İstanbul'da gözaltına alınan tiyatrocu Orhan Aydın, ifadesi sonrası serbest bırakıldı.

DHA 10.07.2018 - 11:33 | Son Güncelleme : 10.07.2018 - 15:30

Gözaltına alınan tiyatrocu Orhan Aydın serbest bırakıldı

Tiyatro oyuncusu Orhan Aydın, sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı. Aydın, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Polis merkezinden ayrılırken açıklama yapan Orhan Aydın, "Hakkımda iki tane ihbar dosyası var. Biri Erzurum'dan diğeri ise Antalya'dan geliyor. İlkine gerçekten çok güldüm ikincisinde de emniyet müdürlüğünde bile kahkaha attım" dedi.

Aydın, şu ifadeleri kullandı:

"47 yıldır bu coğrafyada sanat yürüten bir sosyalistten hiç kimse hiçbir biçimde ne yaparsa yapsın bir FETÖ'cü bir darbeci çıkartamaz. Hayatımı darbelere karşı kurmuş ve oluşturmuş bir adamım dolayısıyla iki dosya da ifade verdim. İkisinin de davası ya sürecek ya da kapanacak. Bir diğer dava daha var Vatan Caddesi'nde bir talimat var. Onun için de ifadeye gideceğim. Onun da ne olduğunu bilmiyorum. Eve geldiler gözaltına aldılar. Ortada herhangi bir darp ya da benzeri bir şey yok. İfademi verdim şimdi hastaneye gidiyorum. Hastanede darp edilmediğime dair rapor alacağım ve ardından serbest kalacağım.''

Sayfa Yükleniyor...