Orman yangınında 'sabotaj' süphesi

Muğla'nın Milas ilçesinde dün akşam saatlerinde 3 farklı bölgede orman yangını çıktı. Yangın kontrol altına alınırken, aynı bölgede 1 ay içinde 4'üncü kez yangın çıkması akıllara 'sabotaj' şüphesini getirdi.

13.09.2012 - 00:53

Orman yangınında 'sabotaj' süphesi

Milas'ta akşam saatlerinde üç farklı noktada orman yangını başladı.

Alınan bilgiye göre, Milas'a bağlı Yusufça köyü Suludere mevkisinde henüz belirlenemeyen nedenle 3 farklı noktada aynı anda orman yangını çıktı.

Milas Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait bir helikopter, 10 arozöz, 1 iş makinesi ve 100 yangın söndürme işçisiyle müdahale edilen yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Milas Orman İşletme Müdürü Tayfur Kazakoğlu, yangının sabotaj olma ihtimali üzerinde durduklarını ifade ederek, 3 farklı noktada ve aynı anda başlamasının bu ihtimali güçlendirdiğini kaydetti.

1 AY İÇİNDE 4'ÜNCÜ YANGIN
Aynı bölgede son bir ay içinde 4 kez yangın çıktığını ve tüm yangınların sabotaj olması üzerinde araştırmalarının devam ettiğini belirten Kazakoğlu, ''Yangınlarla ilgili Milas İlçe Jandarma Bölük Komutanlığımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı bölgede çok sayıda yangının çıkması ve son olarak da 3 farklı noktada olması kasıt ihtimalini artırıyor. Yangını kontrol altına almak için çalışmalar devam ediyor'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...