Ormanın koruyucu melekleri

Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Dereköy Orman İşletme Şefliği'nde görevli 2 kadın memur, erkek meslektaşlarıyla birlikte 11 bin 203 hektar ormanlık alanı koruyor.

Anadolu Ajansı 04.03.2011 - 17:03

Ormanın koruyucu melekleri

Dereköy Orman İşletme Şefi Seval Küçükdemir, yurdun değişik yörelerinde kadınların orman teşkilatında görev almaya başladığını belirterek, ''Biz de gece gündüz demeden, Dereköy'deki ormanlara sahip çıkıyoruz'' dedi.

Göreve başladığında orman köylülerinde yaşayanların kendisine (kadından orman şefi mi olur?) diyerek tepki gösterildiğini ifade eden Küçükdemir, zaman içerisinde herkesin kendisini kabullenerek, çalışmalarından memnun olduğunu belirtti.

Orman İşletme Şefliği'nde kendisinin dışında bir kadın muhafaza memurunun da görev yaptığını kaydeden Küçükdemir, İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği'nden mezun olduğunu anlatarak, şöyle devam etti: ''2005 yılının eylül ayında Kırklareli'ne bağlı Dereköy Orman Şefliğine atandım. İyi ki de bu bölümü seçmişim. İşimi çok seviyorum. Bütün herkes ormanlarımızı korumalı. Ormanları sadece erkekler değil kadınlarda koruyabilir. Bunu da yaptığımız uygulamalarla gösteriyoruz. Kadınlar işlerini daha titiz yaptıklarından dolayı ormanlar kadınların elinde daha güvenli. Biz kadınlar işimizi sıkı ve titizlikle yapıyoruz. Ormanlarımızı iyi koruduğumuza eminiz.''

Orman muhafaza memuru Rabia Yıldırım ise artık ormanların kadınlar tarafından korunmaya başladığını dile getirerek, mesai arkadaşlarıyla birlikte dere, bayır, kar, çamur demeden denetimlerini sürdürdüklerini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...