Örsçek: 9 yıldır işsizim, benim için fırsattı

İzmir’de Cumhurbaşkanı Gül’e tepki gösteren Sinem Örsçek, 9 yıldır iş aradığını belirterek “Benim için fırsattı. Cumhurbaşkanımız hoşgörülü yaklaştı ve konuyla ilgileneceğini söyledi” dedi.

Haberler 04.07.2009 - 13:34

Örsçek: 9 yıldır işsizim, benim için fırsattı

Akraba ziyaretine İzmir'e giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e işsiz olduğu için tepki gösteren Sinem Örsçek, NTV'ye konuştu.


2000 yılında Haccettepe Üniversitesi’nden mezun olduğunu belirten Sinem Örsçek, İstanbul Üniversitesi’nde master yaptığını da söyledi.

Örsçek, şöyle konuştu: “Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza hoşgörüsü ve anlayışı için teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi taziye ziyaretinde bulunuyordu. Anlık gelişen bir şeydi. Bir anda kendimi Cumhurbaşkanımızın yanında buldum. Kişisel, bireysel bir tepkiydi. Kendisine ya da makamına değil, halkı anlamaya yönelik bir tepkiydi. Neden alkış tutulduğuna anlam vermeye çalışıyordum.

Hacettepe İstatistik mezunuyum. 2000 yılından beri aktif olarak sürekli iş arıyorum. İş bulamayınca insan kendini sorgulamaya başlıyor. Acaba ‘Ben de mi hata var, kişisel olarak hata yapıyorum, özrüm mü var?’ diye sorguluyorsunuz. İş arama sürece çok zor bir süreç, eminim pek çok genç bunu yaşıyordur.

Ziyaretinden sonra çıkışta tekrar kendisinin yanına gittim. Bana hoşgörüyle yaklaştı. Özür dilemek istedim çünkü zamanlama belki çok uygun değildi. Tepkinin yanlış anlaşılmaması için, hoşgörüsünden dolayı teşekkür ettim. Daha sonra babam da sohbete katıldı.

Yaşam benim karşıma fırsat çıkardı. Cumhurbaşkanı’yla tanışma imkanım oldu. Zaman neyi gösterecek bilmiyorum ama Cumhurbaşkanımız konuyla bireysel olarak ilgileneceğini söyledi.

Eğitim sürecinde sorgulanması gereken çok şey var. Doğru işte miyim, işimi ne kadar doğru yapıyorum. Doğru işe doğru insan sorusu soruyorum. Tüm gençlerin iş bulma konusunda şansı bol ve yolu açık olsun.”

Sayfa Yükleniyor...