Örsçek: Evlenme değil, iş teklifi bekliyorum

İzmir’de 9 yıldır işsiz olduğu için Cumhurbaşkanı Gül’e tepki gösteren Sinem Örsçek, iş tekliflerinin yanı sıra kendisine evlenme tekliflerinin de geldiğini söyledi. Örsçek “Sevdiğim biri var. Sadece iş teklifleri bekliyorum” dedi.

Haberler 06.07.2009 - 22:30

Akraba ziyareti için İzmir’e giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, işsiz olduğunu söyleyen Sinem Örsçek isimli genç bir kızın tepkisiyle karşılaşmıştı.

Sinem Örsçek ve babasıyla görüşen Cumhurbaşkanı Gül, konuyla ilgileneceği sözünü vermişti.

Olayın basına yansımasının ardından bir anda tanınan biri haline gelen Örsçek'e iş tekliflerinin yanı sıra evlenme teklifleri de gelmeye başladı.

O günden sonra yaşadıklarını NTV'ye anlatan Sinem Örsçek, şunları söyledi: "Orada niyetim ve amacım belliydi. Ancak konu çok farklı yönlere çekildi, çok farklı yorumlar yapıldı. Birçok gayrıciddi teklif geldi, evlilik teklifleri de var. Açıkçası konu üzerine daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Çok yoruldum ve şaşkınlık içindeyim. Amacım iş ahlakına sahip, uygun çalışma koşulları sağlayacak bir işyerinde, dürüst insanlarla beraber çalışabilmek. Sevdiğim bir insan var. Teklifleri sadece iş konusunda, olması gereken yerden bekliyorum.

Çok ciddi bir iş teklifi de gelmedi. Konu Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgisi ve yetkisi dahilindedir. Olumlu sonuçlanacağını umut ediyorum.

Açıkçası o günle ilgili kendi kendime sorduğum çok fazla soru var. Ama çok fazla yalnız kalma fırsatı bulamıyorum. İnsanın ön yargısını yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur derler."

Sayfa Yükleniyor...