Orta Asya'nın en büyük kongre merkezi olacak

Türkmenistan'a Orta Asya'nın en büyük kongre merkezi inşa edilecek. İnşaatını Türk firması Polimeks'in üstlendiği Avaza Kongre Merkezi'nin yaklaşık 36 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

17.10.2012 - 11:12

Orta Asya'nın en büyük kongre merkezi olacak

Polimeks, Orta Asya'nın en büyük kongre merkezinin inşaatına başlıyor.

Türkmenistan'ın Avaza bölgesinde Kasım 2012 tarihinde inşaatına başlanacak Avaza Kongre Merkezi’nin yaklaşık 36 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Toplam 130 bin metrekare alanda 37 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olacak Avaza Kongre Merkezi için yaklaşık 197 milyon 500 bin dolar yatırım yapılacak.

Bodrum + 9 kat olarak inşa edilecek Avaza Kongre Merkezi’nde, her türlü toplantı ve etkinliğe hizmet verebilecek birbirinden farklı büyüklükte toplantı salonları olacak.

2 BİN KİŞİLİK KONFERANS SALONU
Binanın içinde 2 bin kişilik konferans salonu, 1 adet 500 kişilik ve 1 adet 300 kişilik banket salonları ile 300 kişilik medya toplantı salonu yer alacak.

Merkezde, devlet başkanları için 200 kişilik çok fonksiyonlu görüşme salonu, iki taraflı protokolleri imzalama salonu, hükümet heyetlerinin iki taraflı buluşmaları için salon da bulunacak.

100 kişilik etkinlik yapılabilecek 6 adet küçük toplantı salonlarının bulunacağı Avaza Kongre Merkezi’nde resepsiyon salonu ve ülkelerin devlet başkanları için 4 adet çalışma odası yer alacak.

Kongre merkezinde Türkmenistan Cumhurbaşkanı için de özel çalışma odaları ve ofisler yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...