Örümcek Adam'ın kostüm alacak parası yok!

Peter Parker yani popüler kimliğiyle Örümcek Adam ekonomik kriz nedeniyle belediyedeki işinden kovuldu.

04.03.2010 - 12:28

Örümcek Adam'ın kostüm alacak parası yok!

Çizgi roman dünyasının ve beyazperdenin en ünlü süper kahramanlarından ‘Örümcek Adam’da kahramanın gerçek kişiliği Peter Parker ekonomik krizin kurbanı oldu.

Peter Parker’ın yeni hikâyeleri gündemdeki ekonomik krize göre şekilleniyor. Çizgi romanın yeni çıkan mart sayısında Parker, belediyedeki işinden kovuluyor.

Ünlü çizgi roman serisinde gündüzleri belediye başkanının resmi fotoğrafçısı olarak çalışan Parker, geceleri de şehri her türlü kötülükten koruyan süper kahraman Örümcek Adam’a dönüşüyor.

Marvel Comics’in editörlerinden Steve Wacker, Parker’ın tasarruf tedbirleri nedeniyle işinden olduğunu belirtiyor. Parker şimdi şehri belalardan korumaya çalışırken faturalarını nasıl ödeyeceğini de düşünecek ve 'insani' hayatına daha da dahil olacak. Ayrıca artık kostümüne kavuşmasını sağlayan ‘Örümcek ağı suyu’ almak için de para bulmak zorunda.

Wacker, Parker’ın gerçek dünyadaki sorunlarla da uğraşan bir kahraman olduğunu söylüyor ve bundan sonra karşımıza çıkacak hikâyelerin de dünyadan kopuk olmayacağını belirtiyor. Wacker, Örümcek Adam’ın işsiz kalmasının ağır sonuçlarını yeni maceralarda sık sık göreceğimizi, kahramanın kostüm almakta, yemek bulmakta ve alışveriş yapmakta da zorlanacağını anlatıyor.

Süper kahraman da olsa, insanın ekonomik krizle baş etmesinin ne kadar zor olduğunu göstermek istediklerini söyleyen Wacker, Örümcek Adam’ın yeni hikâyelerinin küresel ekonomik krizle işsiz kalan milyonlarca insana ‘hayli yakın’ geleceğini vurguluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...