Oscar'ı genç yıldızlar sunacak

83. Oscar ödül törenini son dönemin öne çıkan yıldızlarından James Franco ve Anne Hathaway sunacak.

30.11.2010 - 16:16

Oscar'ı genç yıldızlar sunacak

83. Oscar ödül törenini sunacak isimler belli oldu. Beyazperde.com'un haberine göre Geçen seneki törende, daha önce 73. ve 75. Oscar törenlerinin de sunuculuğunu yapan Steve Martin ve Alec Baldwin’in 'şov'larının sönük kalması ve izleyenler tarafından beğenilmemesi, (özellikle de bir önceki senenin sunucusu Hugh Jackman'ın performansının ardından) töreninin organizatörü Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'ni bu sene daha genç ve farklı isimlere yöneltti.

Törenin yapımcıları Bruce Cohen ve Don Mischer'ın yaptığı açıklamaya göre, 27 Şubat 2011'de düzenlenecek olan 83. Akademi Ödülleri (Oscar) törenini genç yıldızlar James Franco ve Anne Hathaway sunacak. Bu genç isimlerin açıklanmasının ardından yabancı basında, Akademi başkanı Tom Sherak'ın Oscar'ların izleyici kitlesini gençleştirmek ve ratingleri yükseltmek için böyle bir yola başvurduğuna dair bazı haberler çıksa da, Akademi yeni isimler konusunda oldukça mutlu ve umutlu görünüyor.

'127 Saat' filmindeki tek kişilik performansıyla bu sene En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ına da çok yakın olan James Franco'nun eğer ödüllere adaylığı açıklanırsa, ilginç bir Oscar gecesi ortaya çıkabilir. 2011 Oscar adayları 25 Ocak 2011'de açıklanacak.

Oscar ödül töreni her yıl olduğu gibi NTV'den canlı olarak yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...