Hindistan'ın fakir bir kasabasında ''tavşan dudaklı'' olarak dünyaya gelen 5 yaşındaki kız çocuğunun hikayesini anlattığı ''Smile Pinki'' ile 2008

yılında 'En İyi Kısa Belgesel Oscar'ını alan Amerikalı yönetmen Megan Mylan, 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde öğrencilere yönelik atölye çalışması yaptı.

Film gösteriminİN ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan ünlü yönetmen, filmde öyküsü anlatılan ''Pinki''nin hayatının, bir ameliyatla bir hafta içinde tamamen değiştiğini, belgeseliyle de bunu tüm dünyaya göstermek istediğini söyledi. Mylan, öğrencilere belgesel alanındaki tecrübelerini anlattı.

ALTIN PORTAKAL'DA PANELLER
Öte yandan, festival kapsamında paneller de sürüyor. Sinemada marka kullanımı ve beraberinde getirdiği kültürel sorunlara ayna tutmak amacıyla düzenlenen ''Film Sponsorlukları ve Sponsorluk Uygulamalarındaki Sorunlu Alanlar'' konulu panel Akdeniz Üniversitesinde yapıldı.

Konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'nden Doç. Dr. Cem Pekman, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinden Doç. Dr. Merih Taşkaya, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Emrehan İnal ve Senarist Hüseyin Kuzu'nun katıldığı panelde, ''Filmlere markaların iliştirilmesi, sinemada tüketime dönük yaşam tarzının özendirilmesi, Amerikan yaşam tarzının pazarlanması, marka kullanımının gerçeklik algısıyla bağı'' gibi konular, örneklerle ele alındı.