'Osha' İstanbul'a geliyor

CNBC-e'de yayınlanan 'Game of Thrones' dizisinin oyuncularından Natalia Tena, müzik grubuyla İstanbul'a gelmeye hazırlanıyor. Molotov Jukebox'la, Babylon Soundgarden konserleri öncesi konuştuk.

'Osha' İstanbul'a geliyor

Türkiye’de de sıkı bir takipçisi olan 'Game of Thrones' dizisinin yaban kızı Osha’yı nasıl bilirdiniz? 1984 doğumlu İngiliz oyuncu Natalia Tena’yı rol aldığı Harry Potter serisi ve artık kültleşen ‘Game of Thrones’ dizisinden tanıyoruz. Ancak Natalia’nın güzel sesi, akordeonu ve sevgilisi basçı Tom Wilson’la kurduğu ‘Molotov Jukebox’ adlı grubu gözümüzden kaçırmışız.

Bugüne kadar eğlenceli ritmlerinden uzak kaldığımız Natalia Tena, Sam Apley, Adam Burke, Tom Wilson, Max Burnett Wain ve Angus Moncrieff’ten oluşan Molotov Jukebox, Babylon Soundgarden kapsamında 25 Mayıs’ta İstanbul’da, 26 Mayıs’ta ise Ankara’da konser verecek.

Grubun vokali Natalia Tena ve basçısı Tom Wilson’la Türkiye konserleri öncesi müziklerini, ilham kaynaklarını ve Natalia’nın Game of Thrones macerasını konuştuk.

Müziğinizi Gypstep’olarak tanımlıyorsunuz. Bizim için ne olduğunu anlatabilir misiniz?
Tom: Sanırım bu tanım bu gibi sorulara cevap vermek için şaka olarak çıktı. Müziğimiz büyüdüğümüz yerlerden geliyor. Müziğimizi bir alanın üzerine kurduğumuzu düşünün. Seyahat ederek müzik yapabileceğimiz şeyleri topluyoruz. Yolculuk müziği yapıyoruz.

Müzik videolarınızda ilginç kostümler ve renkli temalar görüyoruz. İlhamınızı nereden alıyorsunuz?
Natalia: Aşk, eksantrik insanlar, şehvet, ve başka insanların yaptığı müzikler.
Tom: Videolarımızdaki şarkıları yayınlamadan önce ilk olarak sahnede çalıyoruz. Seyirciden gelen tepki videonun nasıl olacağına yön veriyor. Bütün kliplerimiz bir parti ortamında geçiyor; iyi, kötü ya da garip. Şarkılardaki farkı tarzlar da yardımcı oluyor. ‘I Need It’ şarkısı garip insanların katıldığı çılgın bir parti olmalıydı, ‘Don’t Panic’de James Bond teması denedik. ‘Tick Tock’ şarkısında ise ‘Day Of The Dead’ filminden etkileşimler var.

Natalia, biz seni oyuncu olarak tanıdık. Neden müzik yapmaya başladın?
5 yaşındayken anneme bir yıl boyunca piyano dersi almak için yalvardım. Annem ne kadar istediğimi görünce izin verdi. O zamanlar Elvis Presley ve Beatles hayranıydım.

‘I Need It’ klibini Chatroulette üzerinden çektiniz. Bu fikir nereden ortaya çıktı?
Tom: Turneye çıkmadan önce hızlıca bir klip yayınlamamız gerekiyordu. Daha sonra fark ettik ki internette bize katılmak isteyen birçok insan var. Bizi ne beklediği bilmiyorduk. Sansürsüz bir versiyonu da var...

Natalia: Menejerimiz Sirius’un fikriydi. Tom haklı, bizi ne beklediğini bilmiyorduk. Çok fazla penis gördük...

Bu yıl içinde neler yapmayı planlıyorsunuz?
Tom: Yılın geri kalanında turnede olacağız ve yeni albümümüzün kayıtlarına başlayacağız. Çok yakın bir zamanda yeni singlemız yayınlanacak.

Türkiye’ye ilk defa mı geliyorsunuz?
Natalia: ‘Our Men’ filminin çekimleri için daha yeni Bursa’ya geldim. Ama İstanbul ve Ankara’yı görmek için sabırsızlanıyorum!

Tom: İlk defa geliyorum ve Türkiye’yi görmek için sabırsızlanıyorum. Babylon Soundgarden'da sahne almayı çok istiyordum. Festival hakkında çok güzel şeyler duydum. Türkiye'deki ilk konserimiz için güzel bir başlangıç olacak.

Enerjiniz kliplerinizden bile hissediliyor. Hayranlarınızı Soundgarden'da neler bekliyor?

Natalia: Kanter içinde dans etmek!

Soundgarden izleyicisinden neler bekliyorsunuz. Nasıl hazırlanmalıyız?
Tom: Daha önce Türkiye'de konser veren tanıdığım gruplardan güzel şeyler duyduk. Zaten festivalin diğer konukları çok şey söylüyor. Çok fazla şey şimdiden söylemek istemeyiz çünkü canlı performansların gidişatını kestiremezsiniz. Ancak trompet ve bas ritimleriyle aşk ve dans dolu bir konser olacağını söyleyebilirim. En iyi hazırlık; içkiniz alıp sevdiğiniz birini yanınızda getirmek olur.

Natalia, başarılı oyunculuk kariyerinin yanında müziğe de yer veriyorsun. Hangisi senin için daha önemli?
Her ikisi de benim için eşit. Ancak ikisine ayırdığım zamanlar farklı.

Hayalindeki rol ne olurdu?
Engizisyonu teşvik eden ve İspanya’yı faşizmle yönettikten sonra insani yönünü bulan İspanyol hükümdar Reina Isabella’yı oynamak isterdim.

Game of Thrones Türkiye'de de çok popüler bir dizi. Böyle büyük bir prodüksiyonun parçası olmak nasıl bir duygu?
Çok büyük bir onur, umarım hemen ölmem!

Dizideki karakterin Osha, korkusuz ve cesur. Nasıl Osha oldun? Benzerliklerliniz var mı?

Ondan daha fazla duş alıyorum. Onun gibi cesaretli olmayı çok isterdim. Ama 3. sezonda göreceğiniz koruyucu ve kıskanç tavırları bende de var.

Dizideki bazı oyuncular karakterlerini etkilememek için kitapları okumadıklarını söylüyor. Sen okudun mu?
Hepsini okudum. Yenisinin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Brezilya'da turnedeyken okumuştum. Sonuna gelebilmek için bir süre gruptan kendimi soyutladım.

3. sezonda Hordor, Bran, Rickon ve iki yeni karakterle ormanda ilerliyorsun. Gerçek hayatta doğada tek başına olsan hayatta kalabilmek için dizideki hangi karakterlerle beraber olmak isterdin?
Brianne, Tyrion ve bütün ejderhalar

‘Demir Tahta’ oturan isim kim olmalı?
Tom: Bence taht benim olmalı. Facebook’ta da bunu kanıtlayan bir fotoğrafım var.

Natalia: Tom Wilson

Büyük bir partiye dönüşen canlı şovları ile kısa sürede nam salan Molotov Jukebox’ın canlı performansını kaçırmak istemiyorsanız 25 Mayıs’ta Parkorman’da olun. DeVotchKa ve Kings of Convenience da Babylon Soundgarden’da sahne alacak diğer isimler arasında.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...