Osmanbey sokakları yayalaştırılıyor

Sultanahmet meydanının trafiğe kapatılması, Çağlayan meydanında ise trafiğin yer altına alınmasından sonra şimdi sıra Şişli'deki bazı sokakların yayalaştırılmasına geldi.

Haberler 21.07.2011 - 10:43

Osmanbey sokakları yayalaştırılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nün yaptığı çalışma sonucu, vatandaşların ve turistlerin daha rahat dolaşması ve tekstil sektörüne hareket getirmesi için özel araçların Osmanbey'e girmemesi kararı alındı.

Yayalaştırma sonucunda dar sokaklara sahip alanlarda yaya dolaşımı rahatlayacak, trafik yükü azalacak, ve yayaların alış-veriş gezi ihtiyaçları; taşıtların yarattığı tehlikeden, gürültü ve hava kirliliğinden arındırılacak. 

Osmanbey bölgesinde Halaskargazi Caddesi, Şair Nigar Sokak, Vali Konağı Caddesi arasında kalan Hacı Mansur, Kodaman, Madalyon, Melek, Kevser, Samanyolu, Matbaacı Osman ve Dere sokakları araç trafiğine kapatılacak yayalaştırılacak.

Resmi araçlar, vilayet, konsolosluk, zabıta ve polis araçları, PTT ve bankalara ait zırhlı araçlar, itfaiye ve ambulans  traugiğe kapalı alanlara giriş çıkış yapabilecekler.

Yayalara bırakılmış alanlarda park yapılması yasaklanırken, bina ve iş yerlerinin yükleme, boşaltma ve diğer ihtiyaçları için akşam 19.00 dan sabah 10.00 'a kadar ve Pazar günü araç giriş-çıkışı serbest olacak.

Uygulamanın bariyerlerin hazırlanmasından sonra temmuz ayı içinde başlatılması planlanıyor.


Sayfa Yükleniyor...