ÖSS tercihi için son gün

ÖSS tercih formlarının teslim süresi başvuru merkezlerinde bugün saat 17.00'de, internette saat 24.00'de sona erecek.

Anadolu Ajansı 03.08.2009 - 11:21

Tercihlerini yapan adaylar, formları internetten veya başvuru merkezleri aracılığıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) iletebilecek. Tercih formlarını başvuru merkezlerinden teslim edecek adaylar için süre saat 17.00'de sona eriyor. İnternet üzerinden tercih formu gönderecek adaylar, bu işlemi saat 24.00'e kadar yapabilecekler.

Başvuru merkezleri ve internet dışında posta, faks, elektronik posta gibi yollarla tercih bildiriminde bulunulamayacak.

Tercihlerini başvuru merkezleri aracılığıyla yapacak adayların, randevu alması ve bizzat gitmesi gerekiyor. Başvuru merkezinde adayın işlemi tamamlandıktan sonra görevli tercih formunun bir örneğini adaya verecek. Aday, tercih hizmet ücreti olarak 3 TL ödeyecek.

Tercih formunu internet üzerinden göndermek isteyen adayların, bu konuda deneyimli olması gerekiyor. İnternetten tercih işlemleri ÖSYM'nin web sayfasından gerçekleştirebilecek. Aday, bu işlem için TC Kimlik Numarasını ve ÖSYS şifresini kullanacak. Bu adayların ekranda ''Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla

kabul edilmiştir'' uyarısını görmeleri gerekiyor. ÖSYM, üniversitelere yerleştirme sonuçlarını Ağustos ayının ortalarına doğru açıklamayı planlıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...