Otel sahibinden Osman Kaçmaz açıklaması

Sincan 1. Ağır Ceza Hakimi'nin Hatay'da kaldığı otel odasının ihbar nedeniyle polis tarafından arandığı haberlerine otel sahibinden yanıt.

Hatay'daki Defne Prenses Oteli ortaklarından Refik Summakoğlu, otellerine gelen 20 kadar polisin, ''2 yabancı uyruklu kadının zorla rehin tutulduğu ve kokain kullanıldığı'' şeklinde ihbar aldıklarını belirterek arama yaptıklarını ancak ihbarın asılsız çıktığını belirtti.

Summakoğlu, Sincan Ağır Ceza Hakimi olduğunu öğrendiği Osman Kaçmaz ile Sincan Hakimi Remzi Özdemir'in otellerinde hafta sonu 2 gece konakladıklarını, hakimlerin yanlarında arkadaşlarıyla geldiklerini söyledi.

Hakimlerin kaldığı odaların iş adamı Ahmet Çelik tarafından ayrıldığını belirten Summakoğlu, şunları söyledi:

''28 Kasım Pazar günü 02.00 sıralarında Osman Kaçmaz ile kendisi gibi hakim olan Remzi Özdemir arkadaşlarıyla gelerek otelde kaldılar. Hakimler odaya girdikten kısa süre sonra Emniyet Müdürlüğünden gelen 20 kadar polis '2 yabancı uyruklu kadının zorla rehin tutulduğunu ve kokain kullanıldığı' şeklinde ihbar aldıklarını belirterek ellerinde kameralarla hakimlerin kaldıkları odalara girmek istediler.

Ben hakimlere bilgi verdim. Polisler odaları aradılar. Her iki hakim de gelişmelere çok kızdı. Daha sonra polisler 'ihbar doğru değilmiş' diyerek özür dileyip gittiler. İhbar asılsız çıktığı gibi, bu operasyon Osman Kaçmaz'a yönelik bir tertip. Bazı gazetelerdeki yayınlanan haberlerde yer alan 'yabancı uyruklu kadınların zorla tutulduğu ve kokain kullanıldığı' ihbarı otelimizi küçük düşürmüştür. Ailemize, müşterilerimize ve otel çalışanlarına nasıl hesap vereceğiz.''

Summakoğlu, konukların otele girişinin gece saat 01.00'i geçmesi halinde polise bir gün sonra bildirimde bulunduklarını, otelde konaklama ücretlerini Ahmet Çelik'in vereceğini söylemesine rağmen, otel ücretini hakimlerin ödediğini ve fatura aldıklarını, kendilerine yönelik yapılan haksız yayınları da yargıya taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

Bugün bazı gazetelerde yayımlanan haberlerde, Sincan 1. Ağır Ceza Hakimi Osman Kaçmaz'ın Hatay'da kaldığı otel odasının yapılan ihbar nedeniyle polis tarafından arandığına yer verilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...