Otoban haydutları polis kılığında soygun yaptı

Eşkıyalar, TEM otoyolunda sahte polis kılığında ortaya çıktı.

17.07.2012 - 08:28

Otoban haydutları polis kılığında soygun yaptı

Silah zoruyla yere yatırdıkları işadamını soyan çete lüks aracı da alıp kayıplara karıştı TEM Otoyolu’nda önceki gece yaşanan gasp dehşeti duyan İstanbulluları tedirgin etti. İnşaat firması sahibi S.A. önceki akşam şirketinden ayrıldı.

Habertürk gazetesinin haberine göre, S.A, evine gitmek üzere her zaman olduğu gibi yine TEM otoyoluna çıktı. Şehir merkezinden Edirne yönüne gidiyordu. Otobana çıkalı henüz birkaç dakika olmuştu ki arkasında siren sesleri duydu. Önce yol vermeye çalıştı, şerit değiştirdi ama çok geçmeden polislerin kendisini izlediğini anladı.

NAMLULAR ÜZERİNDE
Bahçeşehir Gişeleri’ne yaklaşmışlardı. Polisler, S.A.’dan aracı durdurmasını istedi. S.A. güvenlik şeridine geçti, park etti. Polisler bir anda etrafını sardı. Silahların namluları işadamının üzerindeydi. Polislerden biri uyuşturucu ihbarı aldıklarını aracı arayacaklarını söyledi. İşadamı zorla araçtan indirildi. Sert hareketlerle yere yatırıldı. Araç didik didik aranmaya başladı.

KİMSE DURMADI
Bu sırada işadamı konuşmalardan ve tavırlarından, adamların polis olmadığını anladı. O ana kadar yaşadığı şaşkınlık büyük bir korkuya dönüştü. Bir boşluktan yararlandı, koşarak yoldan geçen sürücülerden yardım istemeye çalıştı. Ama kimse durmadı. Sahte polisler işadamını çok geçmeden yakaladı. İşadamının ziynet eşyalarını, cüzdanını ve lüks aracını da alarak uzaklaştılar.

‘ÖLDÜRECEKLER SANDIM’
İlk şoku atlatan işadamı yakındaki bir siteye yürüyüp yardım istedi. Polisler geldi. Araştırma başlatan polis, gaspçıların izine rastlayamadı. Otoyoldaki güvenlik kamera kayıtları inceleme altına alındı. S.A. yaşadığı dehşet dakikalarını “Polis zannettim ve durdum. Silahları hep üzerimdeydi. Öleceğimi zannettim” diye anlattı. Polis, saldırganları arıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...