İstanbul'da bulunan 'İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki 146 numaralı peronun önünde özel bir firmaya ait yolcu otobüsünün sürücüsü, perona yanaşacağı sırada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Otobüs, daha sonra servis araçlarının park halinde bulunduğu alana girdi. 3 servis aracına çarpan yolcu otobüsü, araçlarının yanında yaya olarak duran servis sürücülerine de çarptı.

Servis sürücülerinden Erdal Akkaya, kendisine çarpan otobüsle kendi aracı arasında kalarak can verdi. 2 servis aracı sürücüsü ise yaralandı. Yaralanan sürücüler olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Bu arada, kazaya karışan yolcu otobüsünün sürücüsü, polis tarafından gözaltına alındı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, kazanın meydana geldiği alanı güvenlik şeridiyle kapattı. Bu nedenle otobüsler bir süreliğine peronlara alınmadı. İncelemelerin tamamlanmasının ardından Erdal Akkaya'nın cenazesi otopsi işlemleri için Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Yol, daha sonra trafiğe açıldı.

"BEN TANIYORUM BABAMI, ELİNİ GÖRDÜM"

Kazada hayatını kaybeden servis sürücüsü Erdal Akkaya'nın 15 yaşındaki oğlu, olay yerine gelerek ağladı. Çevredekilerin, ölen kişinin kendisinin babasının olmadığını söylemesi üzerine Akkaya'nın oğlu, "Ben tanıyorum babamı. Elini gördüm. Ben biliyorum" dedi. Polisler, Erdal Akkaya'nın oğlunu olay yerinden uzaklaştırdı.