Otomobil çalıştırılırken uçuruma yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralı

Denizli'de rampa aşağı hızlanan araç, sürücüsüz olarak 75 metreden uçuruma yuvarlanınca, içindeki üniversiteli 3 genç kızdan biri öldü, diğerleri ise ağır yaralandı.

DHA 22.05.2017 - 13:22 | Son Güncelleme : 22.05.2017 - 13:29

Otomobil çalıştırılırken uçuruma yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralı

Denizli’den feci bir kaza haberi geldi.

Denizli'nin Honaz İlçesi Honaz Kalesi yanındaki dağ yolunda meydana kazada Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (DESKİ) çalışan, aynı zamanda Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü öğrencisi olan 22 yaşındaki Emre Kumlu'nun kullandığı otomobil, dağ yolunda arıza yaptı.

Sürücü Kumlu, motoru çalışmayan ve içinde Honaz Meslek Yüksekokulu öğrencileri 19 yaşındaki Fatmanur Bağbakan, 21 yaşındaki Ayşegül Öner ile 20 yaşındaki Kader Güldaş'ın bulunduğu otomobili, sürücü tarafından dışarı çıkıp, iterek çalıştırmak istedi.

Bu sırada yokuş aşağı itilen otomobil, aniden hızlandı. Sürücünün içine binemediği otomobil, yaklaşık 75 metreden uçuruma yuvarlandı.

Sürücü Kumlu'nun haber vermesi üzerine kaza yerine polis, ambulans, itfaiye ve AFAD ekipleri gönderildi.
Uçuruma inen Denizli Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanlığı'nın arama kurtarma ekibi ile AFAD'ın ekibi, otomobildeki ağır yaralı Fatmanur Bağbakan ile Ayşegül Öner'i çıkardı.

Ağır yaralı Fatmanur Bağbakan ile Ayşegül Öner, ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Öldüğü belirlenen Bankacılık Bölümü öğrencisi Kader Güldaş'ın cesedi ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesi adli tıp morguna konuldu.

Sayfa Yükleniyor...