Otomobil emniyet şeridine daldı: 3 ölü

Sakarya'da arızalanan otobüsün tamirini TEM otoyolu kenarında bekleyen yolculara otomobil çarptı. Kazada 3 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

Anadolu Ajansı 30.09.2011 - 12:08

TEM otoyolunun Hendek ilçesi Karaçökek mevkisinde, İstanbul'dan Zonguldak'a giden yolcu otobüsü, motorunda meydana gelen arıza nedeniyle sürücüsü Orhan Adalı tarafından durduruldu.


Emniyet şeridine çekilen otobüsteki arızanın giderilmesi için yapılan çalışmaların uzaması sürmesi yolculardan bazıları otobüsten indi.

Bu sırada aynı istikamete giden Hakan Köse idaresindeki otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine otoyol kenarında bekleyen otobüs yolcuları ile motoru tamir etmek için uğraşan görevlere çarptı.

Kaza sonucu, otobüsün muavini Seyit Canpolat ile yolcular Halil Bayraklı ve Muhteşem Coşkun olay yerinde öldü. Araç içinde sıkışan otomobil sürücüsü Köse ile yol üzerinde bekleyenlerden Halil Mansur Yavuz, Celal Gözel ve Emirhan Koç yaralandı.

Yaralılar, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Hendek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemesinin ardından cesetler, Hendek Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, otobüsün yolcuları kaza yerine gelen başka bir otobüsle Zonguldak'a hareket etti.

Kazada ölen otobüs muavini Canpolat'ın izinli olmasına rağmen Zonguldak'taki nişanlısını görebilmek için kazaya karışan otobüste kendisini muavin olarak görev yazdırdığı ve motorun tamir edilmesi için uğraştığı sırada kontrolden çıkan otomobilin ilk çarptığı kişi olduğu öğrenildi.

Hayatını kaybeden Halil Bayraklı'nın da vefat eden kayınbiraderinin Zonguldak'taki cenaze törenine gitmek için yola çıktığı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...