Otomobil fırına daldı (Fren yerine gaz kazası)

İstanbul Bahçeköy'de sürücüsünün fren yerine gaza bastığı otomobil fırına girdi. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Haberler - İHA 13.11.2018 - 09:58 | Son Güncelleme : 13.11.2018 - 10:20

Otomobil fırına daldı (Fren yerine gaz kazası)

İstanbul Sarıyer’de cadde üzerinde park etmek isteyen sürücü, fren yerine gaza basınca fırına daldı. Dehşet anlarının kameralara yansıdığı kazada, fırındaki çalışan neye uğradığına şaşırdı.

Kaza, dün saat 09.30 sıralarında Sarıyer Bahçeköy’de meydana geldi. İddiaya göre otomobili ile seyir halinde olan Filiz U, cadde üzerindeki fırının önüne park etmek istedi.

Ancak fren yerine gaza basan sürücünün kullandığı otomobil, bir anda fırına daldı. Kaza sonucu fırının camı tuzla buz olurken, ortalık adet savaş alanına döndü. Otomobil içecek dolabına çarparak dururken, çevredeki vatandaşlar ve fırın çalışanları büyük panik yaşadı. Kazada şans eseri kimse yara almadı.

Kazayı görerek fırına gelen esnaf, araçtan çıkardığı kadını sakinleştirmeye çalıştı. Kaza esnasında ise içeride müşterilerin olmaması sonucu facianın eşiğinden dönüldü.

İhbar üzerine kısa bir süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri, kazayla ilgili inceleme yaparak tutanak tuttu. 

"ŞOKA GİRMİŞTİ"

Kazayı gören Aydın Yerebasmaz, “Bir gümbürtü koptu, kafamızı bir çevirdik baktık ki araba içerideydi. Araba içeriye girmişti, arka farları yanıyordu. Koşarak fırladım çünkü genellikle orada birileri kahvaltı eder. Kadıncağız da şoka girmişti, arabadan biz indirdik. Allah'tan kimseye bir şey olmadı. Ölü ve yaralananın olmaması çok sevindirici. Kadın şoka girmişti, tir tir titriyordu” dedi.

Sayfa Yükleniyor...