Otomobiliyle Ankara'dan Zonguldak'a giden sürücünün ağaçlıklı alanda farkına varmadan çarptığı çakal, aracın altına girip ön tampon bölümünde sıkıştı.

Sürücü, hayvana çarptığından habersiz yola devam etti. Kent merkezinde aracını park eden sürücü, tampon bölümünde sıkışan çakalı fark etti.

Haber verilmesiyle harekete geçlen itfaiye ekii, çakalı sıkıştığı yerden çıkarttı. Yaralanan çakal, etrafa saldırması için çuvala konuldu.

Belediye İtfaiye Müdürlüğü’ne götürülen çakal, veteriner tarafından iğne yapılarak uyutuldu. Daha sonra çuvaldan çıkarılan çakal, veteriner aracındaki kafese konuldu.

Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, İtfaiye Müdürlüğü'nde çakal hakkında bilgi aldı. Yaralı hayvan, daha sonra tedavisi için belediyeye ait hayvan barınağına götürüldü.İtfaiye eri Meriç Uzun, havyanı sıkıştığı yerden zarar vermeden çıkardıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de, "Bu hayvanlar sisli havalarda yola doğru inerler. Araçların hızlı olması bu tür hayvanlara sıkıntı verebiliyor. Veterinerimiz
müdahale etti. Tedavisinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz" dedi.