Bolu ile Mudurnu'yu birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunan Tepe Karakolu mevkisinde, gece saat 24.00 sıralarında, ormanlık alanda yolun karşısına atlayarak geçmeye çalışan geyik, Hüseyin Yağın yönetimindeki otomobilin üzerine düştü.

Geyik otomobilin tavanının çökmesine neden olurken, araçta bulunan sürücüsü Yağın ile otomobildeki Hasan Yağın, Ercan Yancak ve Nihat Kayhan hafif şekilde yaralandı.

Çarpışmanın etkisiyle yaralanan geyik de öldü.

Ne olduğunu anlayamadıklarını ve aniden üzerlerine büyük bir kütlenin düştüğünü hissettiklerini ifade eden Hüseyin Yağın, ''Kocaman bir geyik aniden otomobilin üzerine atladı. Biz camların patlama sesi ile irkildik. Daha kazanın şokunu atlatamadan, otomobilin üzerine atlayan geyik ormanlık alana doğru sürünerek gitmeye çalıştı ama bunu başaramadı. 112 Acil Servis ve jandarmaya bilgi verdik'' dedi.

Çarpışma nedeniyle çeşitli yerlerinden yaralandıklarını belirten Yağın, arkadaşlarının cankurtaranla ilçedeki hastaneye götürüldüklerini söyledi.

Hüseyin Yağın, yetkililerden, ormanlık alanın içinden geçen yol üzerine ''geyik çıkabilir'' uyarı levhaları koymalarını da istedi.