Oy pusulasında yerler yine değişti

6 siyasi partinin seçime katılmama kararı AK Parti hariç diğer partilerin oy pusulasındaki yerini değiştirecek. Yeni düzenlemede CHP oy pusulasının 3. sırasında, MHP ise 10. sırasında yer alacak.

NTV Haber 13.04.2011 - 10:30

12 Haziran seçimleri için oy pusulası kuraları çekildiğinde AK Parti 1'inci, CHP 4'üncü, MHP ise 12'inci sırada kendine yer buldu.

AK Partililer "Hep birinciyiz, yine birinciyiz", CHP'liler "Dört dörtlük bir kura", MHP'liler "Hedefi 12'den vuracağız" yorumları yaptılar.

Ancak 6 siyasi parti seçimden çekilince sıralama altüst oldu. Seçime girmeyecek partiler pusuladan çıkarılacak. Böylece sıralama birinciye doğru kayacak.

Bu durumda kurada 4'üncü sırayı çeken CHP'nin yeri 3'e, 12'nci sırayı çeken MHP'nin yeri ise 10'uncu sıraya geçecek. İlk sırada yer alan AK Partinin yerinde ise değişiklik olmayacak.

Bağımsız Türkiye Partisi, Alternatif Parti, Eşitlik ve Demokrasi Partisi, Genç Parti, Halkın Yükselişi Partisi ve Türkiye Partisi yüzde 10 seçim barajını geçemeyeceklerini ileri sürerek seçime katılmama kararı almıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...