Öz yeğenine istismarda bulunan amcaya 22,5 yıl hapis cezası

Kocaeli'de davranışlarından tedirgin olması nedeniyle annesi tarafından psikoloğa götürülen 16 yaşındaki kız çocuğunun, amcası tarafından 4 yaşından beri cinsel istismara maruz kaldığı anlaşıldı. Tacizin ispatlanmasını isteyen amca Ferdi A., 22,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haberler - DHA 28.04.2021 - 16:56

Öz yeğenine istismarda bulunan amcaya 22,5 yıl hapis cezası

'de, öz yeğenine 10 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Ferdi A. 22,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde iki yıl önce, E.A.'nın (16) sürekli banyoya girip saatlerce suyun altında kaldığını, akrabaları geldiğinde kendisini odaya kilitlediğini ve sınıfında erkek arkadaşları ile yan yana oturmadığını fark eden annesi, onu psikoloğa götürdü. Sürekli saçlarını yolan E.A., art arda intihar girişiminde de bulununca doktor kontrolüne alındı. E.A., geçirdiği bir sinir krizi sırasında annesine amcası tarafından 4 yaşından beri cinsel istismara uğradığını anlattı. Bunun üzerine anne şikayetçi oldu. Amca Ferdi A., 2019 yılının temmuz ayında gözaltına alınıp, tutuklandı.

"YAPTIKLARIMIN İSPATLANMASINI İSTİYORUM"

Ferdi A. hakkında Kocaeli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın bugün görülen karar duruşmasına Ferdi A. tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile bağlandı. Son sözü sorulan Ferdi A., "E.A.'nın iddia ettiği eylemlerden bir tanesini ispatlamasını istiyorum. Ayrıca ben pazarcıyım. Çevremde hiç kimse bu şekilde bir eylemde bulunacağımı tahmin edemez. Bu şekilde tarafıma atılmış bir itham da yoktur. Adalete güveniyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, Ferdi A.'nın mağdur E.A.'ya karşı '12 yaşından küçük çocuğa cinsel istismar' suçunu işlediğinin sabit olduğuna karar vererek, sanığın mağdurun öz amcası olması ve suçun aynı mağdura karşı birden fazla kez işlenmiş olduğunu dikkate alarak 22,5 yıl hapis cezası verilmesine hükmetti.

Sayfa Yükleniyor...