'Özal failleri biliyordu uğraşmadı'

Mezarı açılarak 'Öldürüldü' iddiaları araştırılacak Özal'ın kendisini öldürmek için uğraşanlarla ilgili sağlığında aldığı kararı Mehmet Barlas anlattı.

NTV Haber 18.09.2012 - 14:15

'Özal failleri biliyordu uğraşmadı'

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın bir suikast bonucu öldürüldüğü iddialarının araştırılması için mezarının açılması kararına destek verenler kadar tepki gösterenler de oldu.

NTV canlı yayınının konuğu olan Mehmet Barlas, bu sabah konuştuğu Özal'ın bir yakınının bu girişime tepkili olduğunu dile getirdi.

İsmini vermek istemediği yakınının kararı "Zaten sağlığında kafi derecede rahatsız edildi. Bir de öldükten sonra vücudunu rahat bırakmayacaklar mı" sözleriyle eleştirdiğini aktardı.

'FAİLLERLE UĞRAŞSAYDIM REFORM YAPAMAZDIM'
Barlas, Özal'ın suikastla öldürülmek istendiğini hatırlatarak failin kimler tarafından kullanıldığını Başbakanlığı döneminde tespit ettiğini belirtti.

Barlas bu olayın ardından aralarında geçen konuşmayı şu sözlerle anlattı:

"Ben Özal’ın hayatını yazarken sordum ne çıktı diye. 'Başbakanlık müsteşarını görevlendirdim' dedi 'Gitti o adamın İsviçre’de hangi otelde kaldığını, ateş edenin hesabını kimlerin ödediğini hepsini bulduk' dedi. '350-400 milyon dolarlık kaçak sigara ve içki pazarı vardı. Ben sigarayı ve içkiyi serbest bırakınca o pazar kapandı. Orada havuza para atıp bundan kar edenler çok rahatsız oldular' dedi bir ipucu verdi. 'Peki niye açmadınız' dedim. 'Eğer bununla uğraşsaydım ben ne reform yapabilirdim ne devleti idare edebilirdim sadece bununla uğraşırdık kapattırdım dosyayı' dedi. Yani kendi sağlığında kendisini doğrudan öldürmeye teşebbüs edenlerin izini kovalayıp sonra bıraktık diyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...