Özdalga: TSK'dan tatmin edici açıklama yok

AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, ''İrticayla Mücadele Eylem Planı hakkında kamuoyunu tatmin edecek bir açıklamanın hala yapılmadığını'' ifade etti.

Anadolu Ajansı 22.06.2009 - 14:25

Özdalga: TSK'dan tatmin edici açıklama yok

Özdalga, yaptığı yazılı açıklamada, ''aradan yeterinden fazla süre geçmiş olmasına rağmen, İrticayla Mücadele Eylem Planı hakkında TSK tarafından kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama hala yapılmamıştır'' görüşünü dile getirdi.

''Aksine askeri savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın güvenilirliğiyle ilgili şüphelerin her geçen gün arttığını'' ileri süren Özdalga, TSK'nın demokratik rejimi doğrudan ilgilendiren bu olay üzerine daha hızlı ve daha güven verici bir şekilde gitmesi gerektiğini kaydetti.

Haluk Özdalga, ''söz konusu kurmay albayın sivil ve doğal yargıç önünde hesap vermesi gerektiğini'' belirterek, ''Olayla bağlantılı olarak TSK içinde anayasa suçu işlediği ortaya çıkabilecek diğer bütün unsurlar da, görevi ve rütbesi ne olursa olsun, hukuki ve idari süreçler sonunda askeri yapının dışına çıkarılmalı, tasfiye edilmelidir'' ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...