Özdalga'dan Baykal'a hodri meydan

AK Parti'li Haluk Özdalga, "CHP lideri Baykal'a meydan okuyorum. Yüreğin yetiyorsa askere sivil yargı yolunu açan yasayı iptal için Anayasa Mahkemesi'ne git" dedi.

09.07.2009 - 15:02

Özdalga'dan Baykal'a hodri meydan

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı askere sivil yargı yolunu açan düzenlemeyle ilgili iktidar ve muhalefet arasındaki tartışma yeniden alevlendi.

AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, bugün şu yazılı açıklamayı yaptı:

"Anayasal düzeni değiştirme teşebbüsü dahil bazı suçları işleyen asker kişilerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önünü açan yasa Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylandı ve olağan hukuki süreç tamamlanarak söz konusu yasa yürürlüğe girdi. Böylece demokrasimiz için hayati önem taşıyan önemli bir reformu daha gerçekleştirmiş olduk.

CHP lideri Deniz Baykal'a meydan okuyorum: Yüreğin yetiyorsa, kendine güveniyorsan, bu yasayı iptal için Anayasa Mahkemesine git! Ben de senin ve CHP'nin peşinden kaçtığınız yere kadar gideceğim. Milletimizin önünde, Avrupa'da, Sosyalist Enternasyonal'de ve başka her zeminde sizi teşhir edeceğim.

Darbeci askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasını engellemeye çalışan, demokrasi karşıtı arsız bir siyaseti savunduğunuz bütün dünya tarafından bir kez daha görülecek. Türk milleti ve demokrasiye bağlı tüm halkların gözünde küçük düşeceksiniz, mahkûm edileceksiniz ve aşağılanacaksınız. Hodri meydan!"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...