Özel bir kadın, yeşil bir kadın

Artık çocuklar domatesin biberin marketlerdeki kasalarda yetiştiğini düşünüyor. Julia Roberts bu soruna bir çare buldu...

03.03.2009 - 09:14

Özel bir kadın, yeşil bir kadın

Artık çocukların büyük bir kısmı domatesin biberin marketlerdeki kasalarda büyüdüğünü sanıyor. Şehirlerin içine sıkışmış yaşamlarda çocuklar çam kozalağından bile korkar oldular. Çocuklar için yedikleri meyvenin sebzenin topraktan geldiğini anlayabilmek neredeyse imkansız. İşte bu soruna bir ünlünün bulduğu çözüm.

Julia Roberts ve ailesi enerjisini güneşten elde eden evlerine taşındı. Roberts yeni evine taşınır taşınmaz bahçesinde organik tarım yapmaya başladı. Bunu çocukları için yaptığını söyleyen Roberts sözlerine şöyle devam etti: "Çocuklar bahçede toprakla uğraşmaya bayılıyor. Onlar için bu çok önemli bir eğitim. Yedikleri yiyeceklerin nereden geldiğini, meyvenin sebzenin nasıl yetiştiğini görüyorlar. Bu müthiş. Hem kendi yiyeceklerini kendileri yetiştirdiklerinde onları yerken daha dikkatli oluyorlar ve onları israf etmiyorlar".

Tabi hepimizin Julia Roberts gibi üzerinde tarım yapabileceğimiz yüzlerce dönüm arazimiz yok. Ama en azından balkona ya da camın önüne yerleştirebileceğimiz saksılarımız var. Saksılarda yetişen maydanozun, soğanın nasıl büyüyüp geliştiğini görmek onlar için önemli bir adım olabilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...