Özel ekip kayıp ailelerine umut oldu

Kayseri'de kaçırılan çocuklar olayını aydınlatan özel polis ekibi, başka kayıp çocukların aileleri için umut oldu.

29.03.2011 - 17:09

Türkiye'de binlerce aile kayıp çocuklarından gelecek bir haber bekliyor. Kimisi piknik alanında, kimisi çöp dökmek için dışarı çıktığında kimisi de bayramda şeker toplamaya çıktıklarında kayboldu.

Kayseri'nin Talas ilçesinde 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ile 6 yaşındaki kardeşi Dilruba ve komşularının çocuğu 10 yaşındaki Türkan Ay, 21 Eylül 2009'da Ramazan Bayramı'nın ikinci günü, şeker toplamak için evden ayrılmış, bir daha da kendilerinden haber alınamamıştı. Üç çocuğun cesedine geçtiğimiz cumartesi günü ulaşıldı. Kayseri'li üç çocuğa ulaşabilmek için özel bir ekip oluşturulmuştu.

Kayseri'de kaçırılan çocuklar olayını aydınlatan özel polis ekibi, başka kayıp çocukların aileleri için de umut oldu.

İzmir'deki Taşçı ailesi de bunlardan biri. 2006 yılında gittikleri piknikte kaybolan 5 yaşındaki kızları için Kayseri'deki olayı çözen ekibin görevlendirilmesini istiyor.

İzmir'de yaşayan Taşçı ailesinin hayatı 5 yıl önce gittikleri piknikle karardı. Kaynaklar piknik alanına giden ailenin yanında o zaman 5 yaşında olan kızları İlayda da vardı.

Piknik yapılan yerde oynayan İlayda bir anda ortadan kayboldu. Tüm aramalara rağmen hala bulunamadı.

İlayda'nın ailesi, Kayseri'de 3 çocuğun kaçırılması olayının aydınlatılmasıyla umutlandı. Aile bu olayı çözen özel ekibin kızları için de görevlendirilmesini istiyor.

Sadece İlayda'nın değil, Trabzon'un Of ilçesinde çöp dökmek için dışarı çıkan ve bir daha dönmeyen 10 yaşındaki Yusuf Kazdal'ın ailesi de umudunu özel ekibe bağladı.

10 yaşındaki Yusuf Kazdal için ailesi mezar yaptırdı. 10 yaşındaki Yusuf Kazdal için ailesi mezar yaptırdı.

Yetkililerden yardım isteyen bir başka gözü yaşlı Anne de Bayburt’tan. Anne Zeynep Karaman, 8 yıldır düğün için gittikleri örence köyünde çocuklarla oynarken kaybolan 3 yaşındaki kızı Emine'yi arıyor.

Diyarbakır'da 20 aydır kayıp olan 8 yaşındaki Leyla Baykuşak'ın ailesi de Kayseri'deki gibi özel bir ekibin soruşturmasını istiyor.

Sekiz yaşındaki Leyla Baykuşak, Kayseri'li üç çocuktan bir ay önce kayıplara karışmıştı. Bakkala gitmek için evden çıkmış, bir daha da dönmemişti. Leyla için bugüne kadar onlarca adrese baskın yapıldı, her türlü ihtimal değerlendirilmeye çalışıldı. Ancak küçük kıza ulaşmak mümkün olmadı.

Baykuşak ailesi de, Kayseri'deki çocuklar olayının çözülmesiyle umutlandı.

Kayıp Leyla’nın annesi Ayşe Baykuşak, “Kayseri’deki aileleri sabır diliyorum. En azından ölü de olsa artık bulundular. Boşuna beklemeyecekler. Özel ekipten yardım bekliyorum. Bizim çocuğumuz için de bir ekip kurulsun” diye konuştu.

Anne Ayşe Baykuşak, Başbakan Erdoğan'a da seslenerek “Başbakanım değil artık ona baba diyorum. Babamdır benim acımı anlasın. Niye onlara özel ekip kuruluyor bize kurulmuyor. Bizimkiler de bulunsun” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...